Uhkausviesti suomalaismieheltä leviää netissä – hurrauksia satelee!
Suomalaismies on tehnyt Facebookiinsa päivityksen, joka on kerännyt laajalti tykkäyksiä kaveripiirissä ja sen ulkopuolellakin. Vaikka päivitys on varsin päämäärätietoinen, jopa uhitteleva, se saa huikeasti kannatusta.
Näin päivitys kuuluu:
Lupaus!!! jos meikäläine näkee lapsen tai koti eläimen autoon suljettuna yksinään ajalla 1.6. – 31.7 ja muullonkin kesäkuuman aikaan niin odotan kymmenen minuuttia.Sitten paukkuu vasara ja soitan poliisille!!
Älkää hyvät ihmiset jättäkö luontokappaleita autoon! Sinne voi paistua hengenvaarallisesti todella nopeasti. kun ulkona on 22 astetta niin autossa lähes 90. miettikää!
Miehen päivityksellä on katetta, sillä esimerkiksi 20-asteisessa aurinkoisessa säässä auto muuttuu melko nopeasti saunaksi. Miten on, istuisitko sinä puoli tuntia taukoamatta 90-asteisessa saunassa niin ettei tuntuisi pahalta? Kuolemanvaarallistahan se on, varsinkin lemmikille ja pikkuihmiselle.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Lääkäriltä pysäyttävä arvio Mette-Maritin tilasta: ”Viimeinen keino”
- Kultakoutsi Antti Pennasella uusi kulta? – Avioerosta vain pari kuukautta
- Oho! Entinen Salkkarit-tähti esiintyi Leijonien kultajuhlissa pelkissä bikineissä
- Norjan Mette-Maritin vointi heikkenee, tytär kiirehtii Australiasta kotiin
- Mikko ja Helena Koivun huoltajuusriita saa lisää kierroksia – Mikolta aivan uusi vaatimus
- Sauli Niinistöltä suloinen paljastus 8-vuotiaasta Aaro-pojasta
- Dannylta harvinainen paljastus ex-vaimo Liisa Lipsasesta
- Marion Rungilta shokki-ilmoitus!
- Helmi Loukasmäen elämälle vihdoin uusi suunta: ”Enää ei tule mitään…”
- Sanna Marinin ja Joni-rakkaan kihlamysteeri syvenee