Anni Hautala joutui lomamatkalla perheineen vaikeaan tilanteeseen – selvitti ongelman käteisellä: ”Kaikki setelit meni siihen!”

Juontaja Anni Hautala lomailee parhaillaan kihlattunsa Ilkka Ihamäen ja perheen pojan kanssa Kanariansaarilla, jossa he ovat kohdanneet myös yllättäviä perhematkailun hetkiä.
Anni paljasti Instagramin Stories-videolla, että oli matkalle valmistautuessaan pohtinut ottaako mukaan vaippoja reilun vuoden ikäiselle pojalleen.
– Mietin, että otanko mukaan vaippoja viikon tarpeiksi. En ottanut, kun ajattelin et täältä saa varmasti kaikkialta. Ei saa. Löytyi yhdestä apteekista. Maksoi 30 euroa, Anni kuvailee videolla.
– Mun kaikki setelit meni siihen, et noi vaipat maksoi kolme kybää!
– Itse asiassa ne oli mun setelit, jotka sä käytit, Ilkka huomauttaa rakastaan videolla.
Anni tarkensi vielä myöhemmin, että vaippoja Kanariansaarilla kyllä myydään mutta lähistöltä ei vain löytynyt sopivaa markettia.
– Taksi- tai bussireissu olis tehtävä.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
Lue myös:
Anni Hautala paljasti iloisen perheuutisen: ”Oli kyllä mieletön joululahja”
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Anni Hautala ja Ilkka Ihamäki menivät naimisiin – ”Tän onnellisempaa päivää en muista kokeneeni”
- Tässä on Kiira Korven uusi mies – julkaisivat harvinaisen yhteiskuvan!
- Missi Emmi Suuronen paljasti hänen ja Akseli Herlevin suhteen todellisen tilan – kohtasivat yllättäviä haasteita: ”Tänään ikävöin sinua”
- Martina Aitolehti avautuu vihdoin myrskyisästä suhteestaan Stefan Thermaniin – ”Katsoin sitä vierestä kuin hidastettua autokolaria”
- Hiljattain synnyttänyt Metti Forssell jakoi tunteikkaan päivityksen – itki julkisella paikalla: ”Minun piti keräillä itseäni”
- IS: Leskeksi jäänyt Elina Kanerva teki suuren elämänmuutoksen
- Seiska: Heli Palsanmäki sai uutta tietoa syövästään – purskahti itkuun lääkärin edessä: ”Kuuden kuukauden henkinen helvetti”
- Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen häiden karut yksityiskohdat ensimmäistä kertaa julki – ”Onko hyvä mennä naimisiin, jos pitää vetää turvakännit?”
- Ex-rakas anelee Sofia Belórfia muuttamaan kanssaan luksuslukaaliin Monacoon – ”Olisit hyvä äiti”
- Helena Ahti-Hallberg poseeraa pelkissä bikineissä – lähettää suorat terveiset mielensäpahoittajille: ”Meni päin h**vettiä”