Kuva: Instagram - eerikainenesko
Esko Eerikäinen juhlii syntymäpäiviään – iloitsee löytämästään tasapainosta: ”Elämä on ihana just nyt”
Radio Novan suosikkijuontaja Esko Eerikäinen juhlii tänään 20. lokakuuta syntymäpäiviään. Entinen Hunks-tanssija täyttää komeat 47 vuotta. Mies juhlisti päivää julkaisemalla suloisen kuvan lapsuudestaan.
Kuvassa pieni Esko istuu juhlapöydässä tomerasti pikkutakki päällään.
– Onnellinen ja kiitollinen. Tasapaino on löytynyt ja kehitys jatkuu, vieläkin isommin, vieläkin paremmin, parempi Isä, parempi ystävä, parempi mies, parempi työssäni. Aion olla armollisempi ja aion olla itselleni parempi. Elämä on ihana just nyt, Esko kirjoittaa.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä. Esko julkaisi myös viikko sitten suloisen kuvan liittyen syntymäpäiviinsä. Kuvassa hän istuu vauvana kolumbialaisen äitinsä sylissä. – Viikon päästä synttärit, Esko iloitsi tuolloin.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä. Kolumbiassa syntynyt Esko Eerikäinen nousi julkisuuteen Scandinavian Hunks -tanssiryhmän jäsenenä. Miehen elämää seurattiin yhdessä ex-vaimo Martina Aitolehden kanssa tositelevisiosarjoissa Vauvakuumetta (2010) sekä Isku Kolumbiaan (2011). Nykyään hän toimii Radio Novan päivä -ohjelman juontajana. Lue myös: Veronica Verho poseerasi hääkuvassa Juhani-rakkaan kanssa – some sekosi täysin! Todellinen yllätysvieras liikemaailman huipulta nähdään Vain elämää -ohjelmassa!
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Kasinorakastajan blogi: Vastuullisuus on alan suurin vitsi
- Sara Siepin Pyry-puoliso tarjoaa harvinaisen kurkistuksen pariskunnan vauva-arkeen
- Huippukokki Kape Aihinen raivosi asiakkaille ravintolassa: ”Mikä vi*tu sua vaivaa?”
- Alexander Stubb vaihtaa vapaalle – lomakuva Kultarannasta sai ihastuneen vastaanoton
- Mitä ihmettä: Mika Häkkinen ei puhu Ella-tyttärelleen lainkaan suomea
- IL: Näin muhkean palkkion Sofia Virta sai Erikoisjoukoista
- Susanna Penttilän panobussi sai aikaan kohun
- Lehtiväite: Vankilaan tuomittu Marius salakuljetettiin sairaalaan katsomaan Mette-Maritia
- Vihdoin piste missikohulle? Sarah Dzafcen rikosilmoitus ei johda tutkintaan
- Mette-Marit sai uudet keuhkot!
- Mitä ihmettä: Mika Häkkinen ei puhu Ella-tyttärelleen lainkaan suomea
- IL: Näin muhkean palkkion Sofia Virta sai Erikoisjoukoista
- Paljastus Katri Helenasta – pitkäaikainen kumppani Tommi Liimatainen sai lähtöpassit
- Mette-Maritin Marius-poika kiidätettiin sairaalaan – karu syy sairaalareissulle
- Alexander Stubb vaihtaa vapaalle – lomakuva Kultarannasta sai ihastuneen vastaanoton
- Susanna Penttilän panobussi sai aikaan kohun
- Sara Siepin ja Pyry Soirin vauvan nimi paljastui!
- Muistatko tv-tähti Wilma Schlizewskin? Paljastaa nyt yllättävän suhteen Dannyyn
- Mette-Marit sai uudet keuhkot!