Jari Sillanpää oli jäädä rekan alle – ”Olin nauttinut liikaa alkoholia”
Jari Sillanpäästä julkaistiin alkuviikolla kuvia ja videoita, joilla entinen tangokuningas näkyy voimakkaasti päihtyneenä.
Tiistaina 60-vuotias Sillanpää kommentoi kohua omalla sosiaalisen median tilillään ja vahvisti olevansa videoilla näkyvä henkilö.
– Kyllä, videolla olen minä. Olin ollut ravintolassa Helsingin keskustassa, olin nauttinut liikaa alkoholia ja kaaduin kadulla. Se oli ikävä ja hävettävä tilanne, mutta ennen kaikkea muistutus siitä, miten nopeasti vahinko voi sattua.
Samassa julkaisussa hän kertoi selvinneensä tilanteesta ilman päävammoja. Hän esitti myös kiitoksensa ihmisille, jotka pysähtyivät auttamaan ja hälyttivät paikalle apua.
– Meistä jokaiselle voi sattua hetkiä, joista ei ole ylpeä. Toivon, että tällaisissa tilanteissa ensimmäinen ajatus olisi auttaa. Yritän ottaa tästä opikseni ja toimia jatkossa paremmin.
”Oli jäädä rekan alle”
Uuno-sivuston mukaan välikohtaus sattui sunnuntain ja maanantain välisenä yönä.
Viihdelehti Seiskan lukijan mukaan Sillanpää oli maanantaina noin puolenpäivän aikaan vähällä joutua rekan alle Etelä-Helsingissä.
– Jari oli jäädä rekan alle Hietalahden torin kupeessa, kun hän lähti ylittämään tietä suojatien sijasta keskeltä katua.
– Hän käveli ensin minua vastaan, ja kun käännyin hieman perästä katsomaan, hän oli tosiaan jäädä rekan alle.
Ylitti kadun muualta kuin suojatieltä
Kuvien perusteella lähin suojatie sijaitsi vain muutaman metrin päässä, mutta Sillanpää ylitti tien toisaalla.
– Kyseessä oli vieläpä yksisuuntainen ajorata, joten Jarin olisi tarvinnut katsoa liikennettä vain yhteen suuntaan.
– Katse oli kuitenkin juuri väärään suuntaan nähden siihen, mistä raskaampaa liikennettä tuli.
Lukijan mukaan Sillanpää ei näyttänyt ymmärtäneen, kuinka lähellä vaaratilanne oli.
– Ei hän tajunnut yhtään sitä tilannetta.
Musta-asuinen Sillanpää kantoi mukanaan harmaata kassia, ja toisessa kädessään hänellä näytti olevan matkapuhelin.
– Luin siitä konttaustapauksesta, ja nyt hän tuli kuitenkin pää pystyssä hymyillen vastaan.
Lähde: Seiska
LUE MYÖS:
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”
- Asiantuntijalta jäätävä arvio Williamin ja Harryn suhteesta: ”Tilanne on muuttunut…”
- Kasinorakastajan blogi: Rahajunan paluu ja tuliset chilit!
- Rillimiljonäärin ex-vaimolta karuja väitteitä Sofia Belórfista: ”Laboratoriotimantteja ja feikkejä Birkineitä”
- Mette-Maritin Marius-pojan oikeusjupakassa shokkikäänne
- Martina Aitolehti paljastaa: Esko ei ole koskaan maksanut elatusmaksuja
- Olivia Oraksen kuoleman tutkinnasta paljastui uutta tietoa
- Sofia Belórfin rillimiljonäärin ex-vaimo: ”Jeff haluaa minut takaisin”
- Halloween-asu hukassa? Näillä ideoilla pääset nopeasti juhlatunnelmaan
- Sofia Belórf avautuu Jeff-rakkaastaan: ”Hänellä on vähän tärkeämpää tekemistä”
- Sofia Belórfin rillimiljonäärin ex-vaimo: ”Jeff haluaa minut takaisin”
- Sofia Belórf avautuu Jeff-rakkaastaan: ”Hänellä on vähän tärkeämpää tekemistä”
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”
- Asiantuntijalta jäätävä arvio Williamin ja Harryn suhteesta: ”Tilanne on muuttunut…”
- Martina Aitolehti paljastaa: Esko ei ole koskaan maksanut elatusmaksuja
- Rillimiljonäärin ex-vaimolta karuja väitteitä Sofia Belórfista: ”Laboratoriotimantteja ja feikkejä Birkineitä”
- Olivia Oraksen kuoleman tutkinnasta paljastui uutta tietoa
- TTK-Anssi ja Linnea Leino saapuivat yhdessä häihin – suhdekuviot puhuttavat
- Eino Gröniltä koskettava paljastus: ”Ei minulla enää kauheaa intoa ole”
- Prinsessa Dianan veljen paljastuskirja: Kuningas Charlesilta kammottava kommentti kuolleesta Dianasta