
Raskas päätös takana! Sabina Särkkä ja Ossi-rakas jättivät avioerohakemuksen
Vuoden 2012 Miss Suomeksi kruunattu malli ja somevaikuttaja Sabina Särkkä kohahdutti loppukesästä ilmoittaessaan eroavansa aviomiehestään, toimitusjohtajana työskentelevästä Ossi Kivimäestä. Särkkä kertoi unelmaliiton kariutumisesta omalla Instagram-tilillään.
– Olemme yhdessä päättäneet erota ja jatkaa ystävinä. Kiitollisina yhteisestä ajasta. En tule asiaa kommentoimaan sen enempää, Sabina kirjoitti Instagramissa reilu kuukausi sitten.
Nyt Särkkä ja Kivimäki ovat jättäneet avioerohakemuksensa Helsingin käräjäoikeuteen. Asiasta uutisoi ensimmäisenä Iltalehti.
Avioerohakemus on jätetty käräjäoikeuteen 28. syyskuuta 2022.
Pariskunnalla on takanaan raskas ja melko nopeasti tehty päätös, sillä vielä keväällä Särkkä hehkutti miestään avoimesti sosiaalisessa mediassa.
– Mä rakastan tiettyjä meidän aamurutiineja. Mun mies herää aina vähän ennen mua ja jauhaa ensimmäisenä kahvipavut ja valmistaa kahvin french pressissä. Sit päästää koiran herättelee mut, Särkkä kertoi romanttisesta arjestaan maaliskuussa omalla Instagram-tilillään.
Särkän ja Kivimäen häät järjestettiin vuonna 2019 Kreikan saaristossa. Pari kihlautui vuonna 2016.
Puitteet häille olivat kuin sadusta, ja Särkkä sanoi ”tahdon” boheemissa Katri Niskasen suunnittelemassa häämekossa.
– Olen sinun, Särkkä kirjoitti kolme vuotta sitten sydänemojin kera.
Tällä hetkellä Särkän elämässä puhaltavat uudet tuulet. Erosta huolimatta Särkkä vaikuttaa olevan hyvin onnellinen.
Särkkä paljasti tällä viikolla Instagramissa ostaneensa uuden asunnon. Hän solmi kaupat Pariisin-reissullaan. Asunnon sijaintia Särkkä ei ole julkisuudessa vielä paljastanut.
– Ostin kämpän ja tein siitä kaupat Pariisin reissulla! Tämä LV vintagelaukku on mun ensimmäinen sisustus elementti sinne! Aion siis myydä about kaiken ja laittaa vaatteet sun muut second handiin. Eli sellanen suunnitelma lokakuulle! On superonnellinen olo, Särkkä hehkuttaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
Eronnut Sabina Särkkä teki suuren hankinnan Pariisin-lomansa aikana: ”On superonnellinen olo”
Sabina Särkkä ilmoitti ikävän uutisen – ”Olemme päättäneet erota ja jatkaa ystävinä”
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Kristiina Komulainen avautuu ikävästä välikohtauksesta tuntemattoman naisen kanssa – ”Kyseessä rikos tai parikin nimikettä”
- NHL-tähti Patrik Laineen uusi rakas on näyttävä fitnessmalli, joka koki suuren tragedian 14-vuotiaana – katso kuvat kaunottaresta!
- Pitkää vankilatuomiota suorittava Niko Ranta-aho sai opiskelupaikan ammattikorkeakoulusta – näin kommentoi ex-rakas!
- Wau, mikä muodonmuutos! Salatut elämät -tähti Olga Heikkala esitteli uuden hiustyylinsä
- Hanks-Juccin sai järkyttäviä uutisia – diagnoosi osoittautui virheeksi: ”En ota enää yhtäkään päivää itsestäänselvyytenä”
- Antti Tuisku käynnistelee uutta uraa Espanjassa – ”Roolini tulee olemaan taustajoukoissa mahdollistajana”
- Essi Unkuri paljastaa Selviytyjät-sarjan karut seuraukset – sai ikäviä vammoja: ”Ne mätänivät”
- Mika Salolta rajuja syytöksiä ex-kumppanistaan: ”Soittelee, haukkuu, uhkailee ja vainoaa”
- Syövän kanssa kamppaileva Jucci Hellström avoimena voinnistaan – ”Sain todella pahoja uutisia”
- IS: Iida Ketola joutui sarjaraiskaajan uhriksi – syytetyn taksikuskin lopullinen tuomio vihdoin selvillä
- Mika Salolta rajuja syytöksiä ex-kumppanistaan: ”Soittelee, haukkuu, uhkailee ja vainoaa”
- NHL-tähti Patrik Laineen uusi rakas on näyttävä fitnessmalli, joka koki suuren tragedian 14-vuotiaana – katso kuvat kaunottaresta!
- Miss Suomi -kilpailun semifinalistit on valittu – mukana muun muassa Rantabaari-sarjasta tuttu näyttelijä, transnainen ja oikeustieteen opiskelija!
- Riku Rantala avautuu perheensä suuresta surusta – ”Sepp ei ehtinyt täyttää neljää vuotta”
- Wau, mikä muodonmuutos! Salatut elämät -tähti Olga Heikkala esitteli uuden hiustyylinsä
- Katso kuvat! Kiira Korpi myy henkeäsalpaavalla näköalalla varustettua asuntoaan
- IS: Iida Ketola joutui sarjaraiskaajan uhriksi – syytetyn taksikuskin lopullinen tuomio vihdoin selvillä
- Pitkää vankilatuomiota suorittava Niko Ranta-aho sai opiskelupaikan ammattikorkeakoulusta – näin kommentoi ex-rakas!
- Hanks-Juccin sai järkyttäviä uutisia – diagnoosi osoittautui virheeksi: ”En ota enää yhtäkään päivää itsestäänselvyytenä”
- Lemmenlomalta palannut Erika Vikman julkaisi romanttisen videon – ylistää avoimesti lääkärirakastaan