Kuva: Instagram @sarasieppi
Sara Sieppi laukoo Iholla-sarjassa suoran mielipiteensä hänestä kirjoitetuista lehtiotsikoista – ”En ole tyrkyttämässä itseäni”
Somevaikuttajana ja mediapersoonana tunnettu Sara Sieppi avautuu tuoreessa Iholla-ohjelman jaksossa asiasta, joka häntä harmittaa suuresti. Siepin mukaan on inhottavaa, että monet luulevat hänen itse hakeutuvan jatkuvasti julkisuuteen, vaikka hän nykyään antaa vain harvoin haastatteluja medialle.
Iholla-jakson alussa Sieppi kertoo julkaisseensa omalle Instagram-tililleen päivityksen, jossa hän kertoo avoimesti kuluneesta kesästään. Siepin on ollut hankalaa löytää motivaatiota urheiluun ja hän on huomannut ahdistuvansa sosiaalisen median ”yli-ihmisistä”, jotka heräävät aikaisin aamulla lenkille ja noudattavat päivittäin hyvin terveellistä ruokavaliota.
– Itse on vain, että ei helvetti minun elämää, minä syön burgerin silloin kun minä haluan, Sieppi toteaa jaksossa.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. Nainen kertoo painottaneensa postauksessaan sitä, että välillä on todella ok myös laiskotella ja syödä rennommin. Siepin mielestä on turhaa yrittää urheilla silloin, kun siihen ei löydy oikeaa mielentilaa. – Jos en halua urheilla, niin en minä sillon urheile. Sen (urheilun) pitää olla kivaa ja mukavaa. Myöhemmin samassa Iholla-sarjan jaksossa Sieppi paljastaa kummastelleensa sitä, että hänen Instagram-seuraajamääränsä oli hyvin lyhyessä ajassa noussut hurjasti. – Jotain on tapahtunut, jos tulee seuraajia hirveä määrä lisää, Sieppi avaa. Syy Siepin seuraajamäärän äkilliseen nousuun löytyy hänen aamulla lisäämästän Instagram-postauksestaan, josta on tehty useita lehtijuttuja erilaisilla otsikoilla. – ”Sara Sieppi julkaisi rehellisen someavautumisen kropastaan kuvan kera – aloitti kuntokuurin: `Housut puristaa ja fiilis on ällöttävä´”, Sieppi lukee ääneen erään otsikon. – Eli kolme juttua tehty siitä jutusta, hän kommentoi silminnähden turhautuneena. Sieppi sanoo, ettei häntä varsinaisesti itse lehtijuttu harmita. Sen sijaan häntä suuttuttaa, että niin moni ihminen luulee hänen antavan itse haastatteluja medialle. – Kun näkee tuollaisen otsikon, niin sitten on, että ”Sieppi taas tuolla avautuu, miksi hän ei ole koskaan hiljaa, miksi hän antaa noita juttuja koko ajan eteenpäin”, Sieppi kuvailee yleisön reaktioita. Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. Yli kymmenen vuotta julkisuudessa ollut Sieppi painottaa miettivänsä nykyään erittäin harkitusti omia mediaesiintymisiään ja punnitsevansa tarkkaan juttuja, joihin hän lähtee mukaan. Hän myöntää toimineensa nuorempana toisin, mutta toivoisi lukijoiden ymmärtävän, mikä tilanne on tänä päivänä. – Eli minä en ole kaikkialla koko ajan. En ole tyrkyttämässä itseäni, vaan minä teen omaa somea, josta nostetaan juttuja eteenpäin, Sieppi alleviivaa. – Että siellä ei ole aina Sieppi avautumassa, vaan ne tehdään ilman soittoa Siepille, hän summaa.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. Iholla-sarja katsottavissa Discovery+-palvelussa. Lue myös: Sara Sieppi avautuu kokemastaan stalkkauksesta Iholla-sarjassa – ”Pitääkö tässä oikeasti viedä asioita eteenpäin” Iholla: Martina Aitolehti puhuu rehellisesti rakkaudesta ja unelmistaan – ”Olen valmis ottamaan sen vastaan” Sofia Belórf kommentoi napakasti tuoretta Iholla-sarjaa – ”Hyvin mielenkiintoista”
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Missä ovat Matti ja Teppo? Luvattua levyä ei kuulu – fanit ihmettelevät hiljaisuutta
- VilleGalle avautuu isyyshaaveistaan: ”Olen 38-vuotiaana ihan helvetin myöhässä”
- Tältä Mette-Marit näyttää nyt – ensimmäinen kuva keuhkojensiirron jälkeen julki
- Tältä näyttää Renny ja Johanna Harlinin Suomen kesäparatiisissa – katso kuvat
- Ökyelämää viettävä Sofia Belórf – joutui ulosottoon
- Arttu Wiskarilta järisyttävä uutinen
- Tässä hän vihdoin on! Uudesta TTK-juontajasta julkaistiin paljastusvideo
- Aki Mannisen salasuhde paljastui – ”Oli kokemus pettämisestä”
- Arja Korisevalta paljastus parisuhteesta: ”Pyydän apua”
- Keikkajärjestäjä lataa suorat sanat Jari Sillanpäästä: ”Voi sanoa, että Jarin suosio on…”
- Keikkajärjestäjä lataa suorat sanat Jari Sillanpäästä: ”Voi sanoa, että Jarin suosio on…”
- VilleGalle avautuu isyyshaaveistaan: ”Olen 38-vuotiaana ihan helvetin myöhässä”
- Aki Mannisen salasuhde paljastui – ”Oli kokemus pettämisestä”
- Missä ovat Matti ja Teppo? Luvattua levyä ei kuulu – fanit ihmettelevät hiljaisuutta
- Sirpa Selänne lomaili ilman Teemua – Avautui perheen tilanteesta
- Arja Korisevalta paljastus parisuhteesta: ”Pyydän apua”
- Arttu Wiskarilta järisyttävä uutinen