Selviytyjät Suomi -ohjelman voittanut Shirly Karvinen kertaa kulunutta vuotta – hehkuttaa romanttista lomaa Sanni-rakkaan kanssa!
Radiojuontaja, somevaikuttaja ja tuoreen Selviytyjät Suomi -kauden voittaja Shirly Karvinen kertaa kulunutta vuottaan omalla Instagam-tilillään.
Karvisen vuosi on postauksen perusteella ollut vauhdikas ja täynnä yllättäviä käänteitä.
– Viime vuosi oli aikamoinen. Välillä mentiin niin kovaa, etten ees kunnolla muista mitä kaikkea tapahtukaan. Silti päällimmäisenä mielessä miten hyvä ja kasvattava vuosi se olikaan, Karvinen kirjoittaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Karvinen palasi hiljattain etelänmatkaltaan, jossa hän oli yhdessä kumppaninsa, artisti Sannin kanssa. Kaksikko vietti lomansa tropiikin lämmössä ja julkaisi useita aurinkoa hehkuvia kuvia Instagramiin.
Nyt Karvinen paljastaa, että hänelle tuottaa vaikeuksia lomailla kotona.
– Mä en oikein osaa lomailla kotona kun suorittajaluonne ottaa pikkusen liikaa valtaa joko sillä, et alan ottaa koti prokkiksia tai vaan poden huonoa omatuntoa siitä, ettei ole aikatauluja. Tiedän, typerää, hän painottaa.
– Hetken kun sai ajella skoballa ympäriinsä ilman määränpäätä aivan toisessa ympäristössä, syödä papayasalaattia aamusta iltaan ja ottaa auringon alla kylmää Changia niin tuntuu taas aika paljon omalta itseltä. Ihana reissu ihanassa seurassa teki hyvää pääkopalle, nainen hehkuttaa.
Tulevaan vuoteen Karvinen suhtautuu varauksella.
– Mä en tiiä mitä tää vuosi tuo tullessaan, aika hasardilta näyttää kun lukee uutisia. Mutta kaippa tää on jo vakio, Karvinen tokaisee.
– Tsemppiä kaikille tammikuuhun, hän päättää kirjoituksensa sydänemojin kera.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Iida Vainio avautuu: ”Tästä alkaa mun uusi luku”
- Janni Hussilta avoin paljastus yksityiselämästä: ”Olen deittaillut vain…”
- Alisa Vainiolta jättiyllätys
- Mette-Maritin Marius-pojan kohtelu nostattaa kulmakarvoja – uskomatonta ökyilyä tutkintavankeudessa
- Katri Helenan käytöksestä erikoinen paljastus: ”Muutos oli vain hyväksyttävä”
- Julkkiskaunottaret nyrkit pystyssä! Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nousevat kehään
- Alisa Vainio ja Janne Saarinen bongattiin taas yhdessä – myös Alisan vanhemmat paikalla
- Linda Lampeniuksen ja Pete Parkkosen tiet erosivat
- IL: Mikko Kuustonen avoimena siskonsa raskaasta kohtalosta – ”Hän lähti ensimmäisenä”
- Norjan kuningas Harald jo kahdeksatta päivää sairaalassa – lääkäriltä karu arvio