
Sofia Belórfin ex-rakas Stefan Therman juhlisti syntymäpäiviään synkissä tunnelmissa – ”Elämäni p***in vuosi”
Tunnettu kohujulkkis Sofia Belórf ja liikemies Stefan Therman ovat hiljattain käyneet läpi poikkeuksellisen raskaan ajanjakson. On-off-pariskunta päätti toukokuussa jatkaa elämäänsä omilla teillään, ja Belórfin muutto uuteen kotiin herättikin runsaasti huomiota mediassa.
Myöhemmin saman kuun aikana Belórfin ja Thermanin välille puhkesi massiivinen riita. Dramaattista tilannetta pystyi seuraamaan Thermanin Instagram-tililtä, jonne Therman julkaisi liudan rajuja videoita.
Videopätkissä näkyi, kuinka Therman heitti kattohuoneistonsa ikkunasta Belórfin vaatteita ja matkalaukkuja kerrostalon sisäpihalle. Videoilla mies myös lateli solvauksia Belórfista, joka oli edellisenä päivänä jättänyt lopullisesti pariskunnan yhteisen kodin.
Tappelun jälkeen Therman pyysi toimintaansa anteeksi omalla Facebook-tilillään.
– Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttäytyä kuten olen tehnyt, Therman kirjoitti.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Eilen tiistaina 14. kesäkuuta Stefan Therman vietti 37-vuotissyntymäpäiviään.
Juhlapäivä kului ilmeisesti melkoisen synkissä merkeissä, sillä Therman päivitti aikaisin keskiviikkoaamuna Instagram-tilinsä Stories-osiota hyvin ankeaan sävyyn.
Therman on lisännyt Stories-osioonsa kuvan lumisesta maisemasta, jossa koira ja jaguaari telmivät yhdessä. Kuvan päällä Therman kirjoittaa vaikeista tuntemuksistaan, joita hän on merkkipäivänään kokenut.
– Kiitos kaikille onnitteluista! Therman aloittaa lyhyen kirjoituksensa Stories-osiossaan.
– Oli elämäni paskin vuosi ja paskimmat syntymäpäivät koskaan! hän lataa.
Tulevaisuuteen Therman katsoo kuitenkin varovaisen toiveikkaasti.
– Toivotaan parempia tulevia vuosia, jos niitä siunaantuu, mies muotoilee.
Lue myös:
- Sari Tamminen kiidätettiin sairaalaan suorasta lähetyksestä – ”Tämä ilta saikin yllättävän käänteen ja päättyi leikkaussaliin”
- Jasmin Mäntylä julkaisi ensimmäisen yhteiskuvan uuden rakkaansa kanssa – ”Onneksi seura sentään lämmitti”
- Sonja Aiello esitteli hulppean Espanjan-asunnon: ”Tämä on superhieno- ja kallis” – katso video!
- Kasinorakastajan blogi: Tammikuun parhaat slotit!
- Seiska: TIS-Toni tuomittiin kuudesta rikoksesta – pahoinpiteli kolmesti tosi-tv-ohjelmista tutun rakkaansa!
- Talousongelmien kanssa kamppaillut Marita Taavitsainen muutti unelmiensa taloon – ”Ihan mieletön tuuri kävi”
- Lotta Hintsan kasvot paloivat pahasti – julkaisi hurjat kuvat: ”Olen varma, etten tee tätä virhettä uudelleen”
- Robin todisti ampumavälikohtausta Los Angelesissa – ”Se oli aika hurja”
- Jättituloja takova Sara Sieppi laukoo suorat sanat massiivisista maksuistaan – ”Jengi saisi lopettaa mussuttamisen”
- Sampo Kaulasen perheen sairastumisen syy selvisi – sairaalareissulle hurja hinta!
- Jasmin Mäntylä julkaisi ensimmäisen yhteiskuvan uuden rakkaansa kanssa – ”Onneksi seura sentään lämmitti”
- Lotta Hintsan kasvot paloivat pahasti – julkaisi hurjat kuvat: ”Olen varma, etten tee tätä virhettä uudelleen”
- Anna: Tällainen on Kirsi Alm-Siiran uusi puoliso – puhuu jo naimisiinmenosta: ”Suhtaudun parisuhteeseeni vakavasti”
- Näin Linda Manuellan ja räppäri Williamin kohusuhde sai alkunsa – takana yllättävä historia: ”Yhtäkkiä olimmekin yhdessä”
- Roni Bäckin ja Airi Mikkelän lapsi syntyi – näin tubetähti on valmistautunut isyyteen: ”Olen käynyt terapiassa”
- Andrei Koivumäki ja Diandra Flores romanssihuhujen pyörteissä – eivät peittele enää läheisiä välejään!
- Sonja Aiello esitteli hulppean Espanjan-asunnon: ”Tämä on superhieno- ja kallis” – katso video!
- Sampo Kaulasen perheen sairastumisen syy selvisi – sairaalareissulle hurja hinta!
- Seiska: Huippumalli haussa -kaunottaren kanssa naimisissa oleva Matias Mäkynen keskellä skandaalia – iski nuoren opiskelijanaisen baarissa!
- Talousongelmien kanssa kamppaillut Marita Taavitsainen muutti unelmiensa taloon – ”Ihan mieletön tuuri kävi”