Vappu Pimiä kertoo miksi hänellä ei ole mitään asiaa USA:n televisiobisnekseen
Vappu Pimiä on viihtynyt Los Angelesissa nauttien lämpimästä kelistä ja auringosta.
Vappu Pimiän, 45, aviomies Teemu Huhtanen rikastui Next Games -yhtiön toimitusjohtajana. Kuopiosta kotoisin oleva Teemu ehti tienata miljoonia uransa aikana. Suomalaismiehelle Kalifornia on tuttu paikka töiden puolesta.
Vappu pitää Amerikasta, mutta ei voisi edes kuvitella asuvansa siellä. Suomalaisen tv-kasvon olisi todella vaikeaa luoda uraa Amerikan puolella, sillä kilpailu on erittäin kovaa ja raadollista.
– Luulen, ettei omalla alallani olisi mitään asiaa amerikkalaiseen tv-teollisuuteen. Siellä on niin kovat tekijät, että jos ilmoittaisin olevani Vappu Suomesta ja voisin tulla tekemään teille jotain, niin eiköhän siellä naurettaisi päin näköä, Vappu hekottaa.
- Danny arvostelee Erika Vikmanin tyyliä – ylistää sen sijaan pikkusisko Jennikaa
- Salatuissa elämissä rajuja käänteitä – Tämä suosikkihahmo sortuu syrjähyppyyn!
- Susanna Penttilä rajussa rahakurimuksessa – verottajalta jättipommi!
- Shokkikäänne Marius Borg Høibyn tilanteessa – rötösprinssi kärähti kotiarestissa
- Kuningas Charlesin terveydentila huolestuttaa – kuvat eivät hyvältä näytä
- Danny lataa suorat sanat Erika Vikmanista: Shokkikritiikkiä ex-kumppanille
- Jaakko Parkkalin ja Kastanja Rauhalan hellä hetki sai katsojat sekaisin – Nyt kaksikko kommentoi tapahtunutta
- Salatut elämät: Nämä vanhat hahmot tekevät yllätyspaluun Pihlajakadulle
- Veronica Verholla sormus nimettömässä: TTK-juontaja vastaa nyt kihlauteluihin
- Kuningas Charlesin terveydentila huolestuttaa – kuvat eivät hyvältä näytä