
Veronica Verho joutui keskelle traagista tilannetta – julkaisi surullisen itkuvideon: ”Voi jestas mikä huoli”
Tunnettu mediapersoona ja somevaikuttaja Veronica Verho avautui hiljattain suuresta surustaan omalla Instagram-tilillään. Verho kertoi kokeneensa suurta huolta vastikään yhden vuoden täyttäneen mäyräkoiransa Matin puolesta, joka alkoi tällä viikolla oksentamaan yllättäen.
Verho avasi tilannetta ensin Instagram-tilinsä Stories-osiossa. Hän julkaisi videon, jossa kuvaili itkuisena Matin vaikeaa tilannetta.
– Matti alkoi oksentamaan kello neljä ja jatkoi samaa kuuteen asti. Soitin lääkäriin aamuyöllä ja lähdimme ajamaan päivystykseen, Verho totesi Matti sylissään Stories-videollaan.
Myöhemmin Vero postasi Instagramin Feed-osioon kuvan Matista ja hänen puolisostaan Juhani Koskisesta. Kuvan ohessa Verho kirjoittaa Matin lääkärireissusta.
– Voi jestas mikä huoli näistä tyypeistä voikaan olla. Puhuin tästä jo paljon stoorien puolella ja haluunkin kiittää kaikista tsempeistä mitä ootte hirmuisen määrän laittaneet, Verho aloittaa tekstinsä.
– Matti aloitti siis oksentelun keskellä yötä ja sitä jatkui pitkin aamuyötä. Koira oli todella levoton ja ramppasi pitkin kämppää oksentaen kunnes saatiin aika lääkäriin. Matti ei antanut lääkärin koskea mahaa ja se selkeästi teki kipeää, hän jatkaa.
Lääkärissä Matti kuvattiin, ja koiran suolesta löytyi vierasesine.
– Kuvista ei selvinnyt mikä esine on ja me yritettiin päämme puhki miettiä mitä tuo koira olisi voinut nielaista suuhunsa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Traaginen tilanne päättyi lopulta parhaimmalla mahdollisella tavalla.
– Matti jäi tarkkailuun ja lopulta 9h päästä lääkäri soitti, että esine on lähtenyt liikkumaan joten voitte noutaa Matin kotiin tarkkailtavaksi. Samalla sekunnilla kun Juhani astui lääkäristä niin luojan kiitos tämä vierasesine tuli luonnollisesti ulos, Verho paljastaa.
Verho ihmettelee suuresti, kuinka vierasesine on Matin suoleen päätynyt.
– Oon yrittänyt salapoliisina tutkia mikä tuo esine on ja pikkuhiljaa oon tullut siihen tulokseen, että kyseessä on vinkulelusta joku osa? Edelleen pohdin et MITEN ja MISSÄ kun ollaan oltu super tarkkoja siitä et kun joku lelu räjäytetään/tuhotaan/revitään niin kerätään kaikki pikkuiset osaset pois jos niissä sellaisia on ollut, hän kummastelee.
– Pointtina tässä on sanoa se et muistakaa olla varovaisia tämmöisten asioiden kanssa karvakamujen suhteen. Nyt Matti alkaa pikku hiljaa palautumaan ja on reipas oma itsensä.
Lue myös:
Veronica Verho avoimena päätöksestään lopettaa työt radiossa: ”En oo katunut missään kohtaa”
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Kimi ja Minttu Räikkönen paljastivat iloisen perheuutisen: ”Emme malta odottaa, että pääsemme tapaamaan muutaman kuukauden kuluttua”
- Tältä näyttää Elastisen hulppea mökki Lapissa – Toni Wirtaselta rajua kuittailua: ”Onko Lauri kuitenkin piirtänyt tämän?”
- Jussi Heikelä ja Elina Valtonen erosivat – ”Elämä on joskus tällaista”
- Sonja Aiellon yllätyspäätös – jätti Suomen: ”Tätä mä oon halunnut”
- Laulu-uraa luova Helmi Loukasmäki matkusti Dannyn kanssa lomalle Thaimaahan – julkaisi näyttävän bikinikuvan!
- Kasinorakastajan blogi: Crash-pelit kannattaa ottaa haltuun!
- Me Naiset: Maria Kuusiluoma latasi Tinderin – sai ensimmäisenä päivänä 1300 tykkäystä: ”Eihän sitä määrää pysty edes katsomaan”
- Sami Uotila paljastaa yksityiskohtia Maria Veitolan yökyläilystä hänen ja Kerttu Rissasen luona – oikoi ennakkoluuloja parin suuresta ikäerosta!
- Seiska: Jere Tiihonen ajautui oikeusriitaan ex-ystävänsä kanssa – tästä on kyse!
- Lasten saaminen mullisti Salkkarit-tähti Tiia Elgin elämän pysyvästi – ”Paljon asioita on saanut jäädä taka-alalle”
- Tältä näyttää Elastisen hulppea mökki Lapissa – Toni Wirtaselta rajua kuittailua: ”Onko Lauri kuitenkin piirtänyt tämän?”
- Kimi ja Minttu Räikkönen paljastivat iloisen perheuutisen: ”Emme malta odottaa, että pääsemme tapaamaan muutaman kuukauden kuluttua”
- IS: Ex-missi Alina Voronkova katosi kiekkolähetyksistä – nyt puhuu työnantaja: ”Se rooli ei toiminut”
- Konsta Hietanen paljastaa totuuden Salatut elämät -sarjan intiimikohtauksista – ”Kaikki perustuu luottamukseen”
- Tällaista on Sampo ja Minttu Kaulasen uusperheen arki – epätavallinen ratkaisu hämmentää ulkopuolisia: ”Kokevat sen vastuun välttelynä”
- Sami Uotila paljastaa yksityiskohtia Maria Veitolan yökyläilystä hänen ja Kerttu Rissasen luona – oikoi ennakkoluuloja parin suuresta ikäerosta!
- Laulu-uraa luova Helmi Loukasmäki matkusti Dannyn kanssa lomalle Thaimaahan – julkaisi näyttävän bikinikuvan!
- Jussi Heikelä ja Elina Valtonen erosivat – ”Elämä on joskus tällaista”
- Lasten saaminen mullisti Salkkarit-tähti Tiia Elgin elämän pysyvästi – ”Paljon asioita on saanut jäädä taka-alalle”
- Jättiyllätys! Idolsista tuttu Leo ja sinkku-Disa menivät kihloihin Temptation Island Suomi -sarjan kuvauksissa!