Loppu torkuttamiselle – valo herättää lempeämmin
Syysiltojen pimetessä Philips tuo markkinoille uusimman mallin suositusta Wake-up Light -herätysvalosta. Uusi Wake-up Light on aiempia versioita kompaktimpi ja suoraviivaisempi ase taistelussa torkutusta vastaan.
– Aamuisin sängystä nouseminen on toisinaan vaikeaa kelle tahansa. Siksi monet painavatkin usein torkkua, vaikka sen on osoitettu olevan yhteydessä mahdollisiin terveyshaittoihin, kertoo Wake-up Lightin markkinointipäällikkö Carina Franzén.
– Kaikki myös tietävät, että valoon on miellyttävämpi ja luonnollisempi herätä kuin ääneen. Siksi tuomme markkinoille uuden lisäyksen Wake-up Light -tuoteperheeseen.
Kuin oma auringonnousu
Kuten aiemmissakin herätysvaloissa, Philips ammensi innoituksensa Wake-up Lightin uuteen malliin luonnon päivittäisestä ihmeestä: auringonnoususta. Herätysvalon lamppu syttyy ja kirkastuu vähitellen puolen tunnin ajan, jäljitellen auringonnousua. Käyttäjä voi itse säädellä valon maksimikirkkautta sen mukaan, kuinka paljon herättelyä kaipaa tai kuinka valoherkkä on.
– Wake-up Light on yksi kautta aikain suosituimpia tuotteitamme: yhdeksän kymmenestä käyttäjästä on kokenut sen helpottavan heräämistä. Ja ei ihme, onhan sarastukseen aina mukava herätä. Wake-up Light tekee aikaisen aamun helpommaksi ja onkin ehdottomasti torkutuksen pahin painajainen, sanoo Carina Franzén.
Tietoja tuotteesta
• Philips tuo markkinoille kaksi Wake-up Light -mallia: HF3500/01 ja HF3505/01.
• Uudet mallit ovat rakenteeltaan pienempiä ja yksinkertaisempia kuin valikoiman aiemmat lamput, joten ne tulevat saataville kilpailukykyiseen hintaan. Suositushinnat ovat HF3500/01-mallille 69 € ja HF3505/01-mallille 89 €.
• Wake-up Light -lampun valo kirkastuu vähitellen 30 minuutin ajan. Jos herätys on asetettu esimerkiksi klo 07:00, käynnistyy Wake-up Light klo 06:30. Puolen tunnin kuluttua valo on käyttäjän määrittelemässä maksimikirkkaudessaan.
• Halutessaan käyttäjä voi asettaa laitteen soittamaan linnunlaulua 30 minuutin valaisun jälkeen, mikäli haluaa olla täysin varma herätyksestään.
• Wake-up Light käyttää LED-lamppuja, jotka kestävät pidempään ja kuluttavat vähemmän sähköä.
• Philips Wake-up Light on markkinoiden ainoa herätysvalo, jonka teho on kliinisesti todistettu.
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Mette-Maritin Marius-pojan kohtelu nostattaa kulmakarvoja – uskomatonta ökyilyä tutkintavankeudessa
- Katri Helenan käytöksestä erikoinen paljastus: ”Muutos oli vain hyväksyttävä”
- Julkkiskaunottaret nyrkit pystyssä! Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nousevat kehään
- Alisa Vainio ja Janne Saarinen bongattiin taas yhdessä – myös Alisan vanhemmat paikalla
- Linda Lampeniuksen ja Pete Parkkosen tiet erosivat
- IL: Mikko Kuustonen avoimena siskonsa raskaasta kohtalosta – ”Hän lähti ensimmäisenä”
- Norjan kuningas Harald jo kahdeksatta päivää sairaalassa – lääkäriltä karu arvio
- Halle Berry upeissa rantakuvissa – tältä 60-vuotias tähti näyttää nyt
- Johanna Harlinilta vaikuttava muodonmuutos Suomi-loman jälkeen
- Pyhimys ulos Teflon Brotherseista – bändikaverit järkyttyneitä
- Pyhimys ulos Teflon Brotherseista – bändikaverit järkyttyneitä
- Johanna Harlinilta vaikuttava muodonmuutos Suomi-loman jälkeen
- Suhdehuhut Alisa Vainion ja Janne Saarisen ympärillä kiihtyvät: Salattu ero taustalla
- Alisa Vainio ja Janne Saarinen bongattiin taas yhdessä – myös Alisan vanhemmat paikalla
- Katri Helenan käytöksestä erikoinen paljastus: ”Muutos oli vain hyväksyttävä”
- Linda Lampeniuksen ja Pete Parkkosen tiet erosivat
- Sanni ja mallikaunotar Vera Ignatius hempeilivät avoimesti festivaaleilla