
Elämäntaparemontin aloittanut Susan Ruusunen valmis uuteen suhteeseen – liittyi Tinderiin: ”En välitä liian nuorista”
Pääministeri Matti Vanhasen naisystävänä tutuksi tullut pitopalvelu- ja cateringyrittäjä Susan Ruusunen, 51, erosi reilu vuosi sitten pitkäaikaisesta elämänkumppanistaan. Suhteen päättymisen jälkeen hän on liittynyt Tinder-deittipalveluun.
– Olen käynyt muutaman kanssa kahvitreffeillä, mutta vielä ei ole sitä oikeaa osunut kohdalle, Susan kertoi Metropolille Naisten kymppi 2022 -tilaisuudessa Helsingissä.
Susan myöntää, että hän olisi vihdoin valmis löytämään rinnalleen uuden kumppanin. Tarkkoja kriteerejä hänellä ei ole miehen suhteen. Hän kuitenkin toivoo, että uusi kumppani olisi suunnilleen samaa ikäluokkaa hänen kanssaan.
– Ulkonäön suhteen minulla ei ole kriteerejä. Minulle on sen sijaan tärkeätä, että mies olisi yli 40-vuotias, sillä en välitä liian nuorista. Haluan myös, että mies on määrätietoinen ja vahva persoona.
Syksyn alussa elämäntaparemontin aloittanut Susan haluaa panostaa nyt hyvinvointiinsa.
– Koin olevani huonossa kunnossa, joten halusin laittaa elämäntapani uuteen uskoon. Olen panostanut urheilemiseen ja katsonut, että syön terveellisesti. Sitä kautta olen saanut uutta energiaa.
– En omista vaakaa, joten en osaa sanoa, paljonko paino on pudonnut syksyn aikana. Huomaan vaatteista ja omasta fiiliksestä, että muutosta on ruvennut tapahtumaan.
Susan pyrkii harrastamaan liikuntaa mahdollisimman monipuolisesti.
– Käyn enimmäkseen ryhmäliikuntatunneilla. Olen innostunut muun muassa joogaamisesta ja taistelulajeista. Menen kaikkeen messiin ja olen välillä vähän pihalla, mutta kaiken uuden harrastaminen on mielestäni hauskaa.
Lue myös:
Seiska: Matti Vanhasen ex-kohurakas Susan Ruusunen erosi – edusti minimittaisessa nahkahameessa
Susan Ruususen tytär mukana suositussa mallikilpailussa: ”Hain aika salassa kaikilta”
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!
- Näin isoja ovat Harryn ja Meghanin lapset – harvinainen kuva julkisuuteen!
- Janni Hussi ottaa kantaa erohuhuihin: ”Vääränlainen vaimo”
- Stefan Thermanin ökytila tuli myyntiin – katso hulppeat kuvat!
- Rita ja Aki Mannisen lomalla pelottava hetki: ”Kauhea tilanne!”
- Elina Gustafsson muistelee Anskua – ”Jotenki tosi brutaalia”
- Kasinorakastajan blogi: Mihin meitä viet ministeri Rantanen?