
Mira Luoti paljastaa, miten häntä kosittiin: ”Vastasin heti myöntävästi!”
Viime jouluna Mökkitie Records -levy-yhtiön toimitusjohtajan Olli Saksan kanssa kihlautunut laulaja Mira Luoti hehkuu onnea. Kampin Fressi -kuntosalin hyväntekeväisyystapahtumassa tiistai-iltana esiintynyt laulaja paljastaa, että kosiminen tapahtui perinteisin menoin.
– Emme sopineet kihlauksesta mitenkään yhteisesti vaan kyllä minua ihan kosittiin perheen läsnä ollessa illallisella. Olli on perinteinen mies. Oli heti itsestään selvää, että vastaan myöntävästi, Mira kertoo Metropolille.
– Olen rakastunut, Mira kertoo Metropolille onnellisesti hymyillen.
Mökkitie Records -levy-yhtiön alla musiikkia tekevä artisti tutustui kihlattuunsa töiden kautta.
– Näissä musapiireissähän piirit ovat aika pienet. Aika pitkälti me toisemme näissä tunnetaan, Mira toteaa.
Kihlauksesta huolimatta Mira ei haaveile avioliitosta.
– Avioliittosysteemi on omaan makuuni vähän vanhanaikainen. Mutta eihän sitä koskaan tiedä, laulaja vastaa mystisesti.
Tuore kihlapari ei ole esiintynyt julkisuudessa yhdessä tai antanut yhteishaastatteluja. Mira kertoo, että hän ei itse halua tuoda parisuhteitaan julkisuuteen.
– Mutta kuitenkin kyseessä on vähän sama asia kuin lapset tai koirat, ne kuuluvat elämääni. Ei niitä sen takia salatakaan.
Toivon kaikkea hyvää
Mira julkaisi alkuvuodesta uuden singlen Täydellinen puolikas. Kappaleella laulaa myös Happoradio -yhtyeen keulakuva Aki Tykki.
– Meillä on Akin kanssa pitkä historia, ja oli luontevaa tehdä hänen kanssaan tällainen kaunis kappale. Laulun hahmot ovat vielä aika kiinni toisissaan, vuosi on vierähtänyt ja silti tuntuu vielä kipeältä. Tämä on varmasti monelle tuttu asia, mutta tärkeää on, että ei käännä eroa katkeruudeksi ja vihaksi vaan toivoo rakastamalleen ihmiselle kaikkea hyvää jatkossa.
– Näin teen itsekin omassa elämässäni, laulaja sanoo.
Mira on aiemmin ollut naimisissa Kristian Björkin kanssa, mutta liitto päättyi eroon vuonna 2013. Parilla on kaksi yhteistä lasta. Tämän jälkeen Mira oli avoliitossa Happoradio -yhtyeen kitaristin Mika ”AH” Haapasalon kanssa, jonka kanssa sai yhteisen lapsen vuonna 2014. Pitkään on-off-suhteessa ollut pari erosi lopullisesti vähän yli vuosi sitten.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Rahaa netissä kerännyt Helena Koivu avautuu: ”Älä anna kenenkään varastaa…”
- Martina Aitolehden uusi ilme: värjäsi tukan ja kävi ottamassa pistoksia kasvoihinsa
- Miss Suomi Paula Joukanen esiintyi lapsena tunnetussa mainoksessa – muistatko tämän?
- Nyt on kuuma! Erika Vikman poseeraa lyhyissa shortseilla peppu pystyssä
- Seiska: Maria Kuusiluoma etsii itselleen yöseuraa: ”Miksi peittäisin itseäni?”
- Vappu Pimiä julkaisi yläosattoman raskauskuvan: ”Oli aika ihana elämänvaihe”
- Susanna Penttilä leikkii rivosti ruskealla banaanilla: ”kypsempää banaania”
- Tältä Rita Niemi-Manninen näytti pikku lapsena – suloinen yhteiskuva isosiskon kanssa!
- Iida Vainio sai Archien tekemään jotain poikkeuksellista: ”Kaiken takana on nainen”
- BB-Sofian bileasu ei jätä mitään arvailujen varaan – poseerasi töhrityssä vessassa
- Seiska: tässä on Sanna Marinin uusi rakas – tapasi miehen jo pari vuotta sitten
- Marika Fingerroos auton kyydissä vako esillä – ”Nythän on lämmin”
- Kuvankaunis Jennika Vikman muuntautui siskokseen: ”Erika ei päässy ite ni esitin häntä”
- Erika Vikman jälleen kuumana: poseerasi bussin edessä pakarat vilkkuen
- Hui! Onko Erika Vikmanin bussin kyljessä kaksi luodinreikää? – kuva
- Hui! Shakiraa uhkaa jopa 8 vuoden vankeustuomio – tässä syy
- Maria Veitola tyrmäsi PS nuoriso ry:n somevideon: ”Hirveä video”
- Jasmin Voutilainen olisi täyttänyt tänään 28 vuotta – tilille tehtiin koskettava päivitys
- Marika Fingerroos laittaa ruokaa videolla – rintavarustus meinasi pursakahtaa kulhoon
- Tältä julkisuudesta kadonnut Sara La Fountain, 42, näyttää nykyään – aivan kuin parikymppinen!