Samu Haber tahkosi jättituloja, mutta voi henkisesti pahoin – avautuu nyt ahdistuksestaan: ”Olin aika piipussa”
Huippumenestystä Keski-Euroopassa niittäneestä Sunrise Avenue -yhtyeestä tunnettu muusikko Samu Haber kertoo MTV3-kanavan Kesäterassi-ohjelmassa rehellisesti kokemastaan ahdistuksesta.
Haber kuvailee ahdistuksen olleen pahimmillaan vuosina, jolloin hän oli samaan aikaan mukana tähtivalmentajana The Voice of Germany -ohjelmassa ja kiersi ympäri Euroopan suuria stadioneita yhtyeensä kanssa. Rahaa tuli Haberin omien sanojen mukaan ”ovista ja ikkunoista”, mutta henkisesti hän oli todella rikki.
– Sitä myllyä kesti kuitenkin noin seitsemän vuotta putkeen. Että kyllä minä olin aika piipussa, ja en varmasti ihan parasta seuraa kotona, enkä backstagella tai missään muuallakaan, Haber toteaa ohjelmassa.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä.
Silti Haber ei kadu elämässään mitään. Hänen mielestään menestys vaatii sen, että ajoittain joutuu puristamaan itsestään vähän tavallista enemmän irti.
– Välillä elämä vaatii – jotta saavuttaa niitä juttuja mitä haluaa – sitä vähän rajumpaa omistautumista ja sellaista kovempaa play off -jaksamista, laulaja painottaa.
– Ja onneksi jaksoin, hän lisää hymyillen.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
VilleGallen uusi hiustyyli hauskuuttaa somessa – poseeraa Samu Haberin kanssa: ”Isä ja poika”
LUE MYÖS:
- Prinsessa Dianan veljen paljastuskirja: Kuningas Charlesilta kammottava kommentti kuolleesta Dianasta
- Vau! Samuli Edelmannilta perheyllätys
- Sointu Borg avoimena: ”On ollut niin rikki”
- Maisa Torppa katosi somesta: paljastaa nyt syyn
- Kasinorakastajan blogi: Kidutusta Tallinnan kaduilla ja kuumat pelit
- Alisa Vainiolta tärkeä ilmoitus: ”Miul ei oo…”
- Nyt puhuu Sanna Marinin ex-erityisavustaja: Kuusi vuotta riitti
- Matti ja Teppo rikkoivat hiljaisuuden – uusi kappale ulos
- Vasta-avioituneet Robin Packalen ja Aura-rakas: Tiukka avioehto
- Martina Aitolehti paljastaa tienestinsä kohumatsista: ”Niin paljon rahaa”
- Nyt puhuu Sanna Marinin ex-erityisavustaja: Kuusi vuotta riitti
- Matti ja Teppo rikkoivat hiljaisuuden – uusi kappale ulos
- Alisa Vainiolta tärkeä ilmoitus: ”Miul ei oo…”
- Kuningatar Silvia jättää Ruotsin
- Shirly Karvinen avautuu: Vertaa seksikokemuksiaan miesten ja naisten kanssa
- Pamela Anderson avautuu järkyttävästä diagnoosistaan: “Kuolemantuomio”
- Maisa Torppa katosi somesta: paljastaa nyt syyn
- KS: Seppo Hovi, 79, jäi leskeksi – löysi uuden kumppanin ja jätti Helsingin
- Huh! Kaisa Mäkäräisellä valtava eläkepotti
- Sointu Borg avoimena: ”On ollut niin rikki”