Ilotyttö paljastaa: En ole rasisti, mutta…
Heips!
Haluaisin kirjoittaa asiasta, josta olen saanut palautetta. Kysyttiin otanko ulkomaalaisia asiakkaita. Tähän vastaan että eurooppalaisia kyllä, mutta en tiettyjä eteläeuroopan kansallisuuksia ja siitä poispäin. Valitettavasti. Rasisti en ole, mutta sen verran on huonoja kokemuksia että en ota. Syitä? Ovat epäkohteliaita. Naisia esineellistäviä. Ne siis joita olen ottanut. Väkivaltaisiakin lievästi ovat.
Olen nyt sitten lähdössä sinne Englantiin mistä puhuinkin. Seuraava postaus tulee vissiin sieltä. Ihan jännittää mitä kaikkea sitä siellä tapahtuukaan. En ole siellä pitkään, vain viikon pari näin aluksi, kun on koirakin. Mutta mutta… katsellaan.
Tähän loppuun pitää vielä heittää semmoinen homma, että naapurini ovat alkaneet tulla uteliaaksi. Olen miettinyt että pitäisiköhän tässä vaihtaa vähän maisemaa. Olen ottanut vastaan hotelleissa ympäri Suomen tässä tänäkin kesänä, mutta perusduunia olen tehnyt kotona. Naapurin nuori muija on kurkkinut ovesta, kun mulla soi nelisen kertaa ovikello päivässä ja aina on eri mies oven takana.
Olen miettinyt että pitäiskö asia ottaa esille. Voinhan todeta olevani vaikka kotiparturi tai jotain, tää on vähän työn alla. Toisaalta, mitähän se naapurilleni kuuluu. Vois silti vähän vaihtaa maisemaa, ja niinhän mä kohta vaihdankin, kun brittein saari kutsuu.
Lopuksi vielä iloinen uutinen. Tiesitkö, että ”Facebookin rinnalle on nyt perustettu uusi sivusto, Naughtybook, joka on muuten ihan samanlainen, mutta sieltä haetaan vain seksiä”. Naamakirja onkin nyt Naimakirja, heh. Liity ilmaiseksi ja ryhdy panemaan, KLIKKAA HETI TÄSTÄ.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Testamentin riitauttaja kuoli – Oikeustaistelu Kirsti Paakkasen omaisuudesta jatkuu silti
- Norjan hovi vahvistaa: Mette-Marit on siirretty keuhkojensiirtojonoon
- Kasinorakastajan blogi: Mitäpä jos valtio myisi Veikkauksen?
- Huoli kasvaa Norjassa: Mette-Marit kiidätettiin sairaalaan happiviiksissä
- Yle tekee draamasarjan Päivi Räsäsestä – pääroolissa rakastettu suomalaisnäyttelijä
- Miljonäärirakkaan työmatkat romahduttavat Sofia Belórfin voinnin – ”Tornit kaatuvat päälle”
- Sydäntäsärkevä uutuuskirja paljastaa: Näin Olga Temosen viimeiset kuukaudet etenivät
- Helena Koivu valitti hovioikeuteen – Taistelu Kakskerran huvilasta jatkuu
- Kari Tapion poika paljasti isästään uskomattoman asian – ei kelvannut kenellekään
- Sara Siepiltä riipaiseva tilitys äitiydestä: ”Aivan hukassa”
- Testamentin riitauttaja kuoli – Oikeustaistelu Kirsti Paakkasen omaisuudesta jatkuu silti
- Helena Koivu valitti hovioikeuteen – Taistelu Kakskerran huvilasta jatkuu
- Sara Siepiltä riipaiseva tilitys äitiydestä: ”Aivan hukassa”
- Dannylta harvinainen paljastus ex-vaimo Liisa Lipsasesta
- Helmi Loukasmäen elämälle vihdoin uusi suunta: ”Enää ei tule mitään…”
- Kultakoutsi Antti Pennasella uusi kulta? – Avioerosta vain pari kuukautta
- Norjan hovi vahvistaa: Mette-Marit on siirretty keuhkojensiirtojonoon