Suosikkibloggari Metropolille: Olen Hugh Hefnerin hyvä ystävä
Helena-Reet Ennet on virolainen bloggari, joka on noussut kansainväliseen tietoisuuteen yli 2 miljoonalla seuraajallaan. Hänen kirjoituksiaan voi lukea englanniksi, viroksi, ruotsiksi ja suomeksi. Hänen ”Ohmygossip”-bloginsa on suosittu varsinkin Skandinaviassa ja USA:ssa. Nyt myös Metropoli.netin lukijat voivat nauttia tämän suositun bloggarin jutuista.
Ensi töikseen Helena-Reet kertoi Metropoli.netille Playboy-kartanosta ja siellä järjestettävistä legendaarisista bileistä.
– Olen käynyt monta kertaa Hugh Hefnerin Playboy-kartanon juhlissa. Tunnen hänet henkilökohtaisesti ja rakastan häntä ihmisenä – rakastan hänen taitoaan paiskia hurjasti hommia ja sitten juhlia hyvin. Tämä vaatii tasapainottelua ja hän tietää miten se onnistuu. Työ, menestys, nautinto, juhliminen – et voi aliarvioida niistä yhtäkään. Olen lähes aina hänen juhliensa kutsulistalla, mutta en ole pystynyt osallistumaan joka vuosi. Tämä johtuu lähinnä siitä, että en ole koko ajan Kaliforniassa ja lisäksi minullakin on omat hektiset työaikatauluni. Nyt täällä on aika hiljaista, kun hän lopulta malttoi vakiintua Crystalin kanssa, mutta vielä 10 vuotta sitten Hefnerin järjestämät juhlat olivat ”ne bileet”, joihin kaikki halusivat mukaan.


LUE MYÖS:
- Nyt puhuu Olivia Oraksen Johanna-äiti
- Kasinorakastajan blogi: Sorsia, jumalia, burgereita ja karhuja
- Jenni Poikelukselta paljastus vauvan nimestä: ”Se vaan tuli jostain”
- Alisa Vainio ja Janne Saarinen hempeilivät TTK-lähetyksessä
- Mette-Maritilla nolo tilanne hautajaisissa: Joutuu kohtaamaan haukkumansa kuninkaalliset
- Totuus Sofia Belórfin ökyarjesta julki
- Sara Sieppi avautuu treffeillä Pysy Soirin kanssa: ”Minusta olisi ihan hirveää…”
- Yle: Tällä helsinkiläisklinikalla Olivia Oraksen rasvaimu tehtiin – poliisi aloitti esitutkinnan
- Kuningas Charlesilta vihdoin lausunto Meghanin ja Harryn paluumuutosta: ”Heidän henkilökohtainen asiansa”
- Olivia Oraksen kuolinsyy selvisi – somevaikuttajan vanhemmat tekivät rikosilmoituksen