IL: Maria Veitola paljasti kamalimman Yökylässä vierailun: ”Oli ristiriitaista olla yökylässä ihmisellä, joka ei halua minun olevan siellä”
Yökylässä Maria Veitola -sarjan seitsemäs tuotantokausi starttaa MTV3-kanavalla 2. syyskuuta. Tulevalla kaudella mukana ovat Paula Vesala, Sampo ja Minttu Kaulanen, Satu Silvo ja Reidar Palmgren, Gettomasa eli Aleksi Lehikoinen, Janne Kataja, Tunna ja Jenni Milonoff, Kaisa Mäkäräinen, Mikko Kuustonen ja Hanna Brotherus, Aake Kalliala, Pekka Haavisto sekä pääministeri Sanna Marin.
Maria paljasti Iltalehdelle, ettei hän unohda koskaan vierailuaan Risto-Matti Ratian ja Anu Saagimin luona. Sarjan ensimmäisellä kaudella nähty vierailu säilyy mielessä kamaluuden takia.
Anu haukkui muun muassa Marian ulkonäön.
– Se oli meille kaikille hyvin hämmentävää. Se oli hyvin ristiriitaista ja vaikeaa olla ihmisellä yökylässä, joka ei halua, että mä olen siellä yökylässä. Lähtökohtaisesti se on outoa, että miksi mut on kutsuttu tänne, jos mun ei haluta täällä olevan. Mutta siitäkin selvittiin, Maria kertoo lehdelle.
Hän kuitenkin painottaa, että hänellä jäi lämpimät muistot Risto-Matista.
Lähde: Iltalehti
Lue myös:
Me Naiset: Maria Veitola kärsi vuosia oudoista ahdistusoireista – taustalta löytyi yllättävä syy!
IL: Tuomas Enbuske syyttää Maria Veitolaa valehtelusta: ”Hän kiersi veroja”
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Naimisiin menneeltä Auri Kanaselta ikäviä uutisia
- Huh mikä yhdennäköisyys! Kerttu Rissanen on kuin ilmetty äitinsä ja mummonsa!
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari menivät naimisiin – katso kuvat!
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”