Susanna Penttilä äänestettiin ulos Selviytyjistä – paljastaa nyt totuuden reissustaan: ”Jos sitä ei olisi ollut, olisi reissu ollut täydellinen”
Muotialan yrittäjä Susanna Penttilä äänestettiin toisena ulos Selviytyjät Suomi -sarjasta. Häntä harmittaa kilpailusta putoaminen.
– Heti kun tuli ensimmäinen ääni, niin tiesin, että kyllä mä nyt tipun tällä kertaa. Harmitti tosi paljon. Olisin halunnut jatkaa, Susanna Penttilä kommentoi heimoneuvoston jälkeen Pudonneen tilitys -haastattelussa.
Tänä vuonna heimoneuvostossa ulos äänestettyjen kilpailijoiden matka ei pääty, vaan he siirtyvät Hylättyjen saarelle. Mikäli kilpailija selviytyy Hylättyjen saarella heimojen yhdistymiseen asti, hänellä on mahdollisuus palata kilpailuun.
Susannan mukaan Selviytyjissä raskainta oli kylmyys ja koti-ikävä.
– Minulla oli ikävä poikaani. Minua on kysytty aiemminkin eri tuotantoihin, joista olen kieltäytynyt lapseni takia. Nyt poikani sanoi minulle, että saan lähteä mukaan. En olisi lähtenyt, jos hän ei olisi antanut lupaa, Susanna kertoo Metropolille.
Ruuan puute ei tuottanut Susannalle vaikeuksia, koska hän on tottunut syömään pieniä määriä. Hän myöntää nauttineensa viidakossa asumisesta.
– Se oli paratiisisaari! Kun menin aamukakalle, niin maisemat olivat todella upeat, Susanna naurahtaa.
– Olen ollut aiemmin Maladiiveilla, niin pakko myöntää, että tämä veti ohi. Selviytyjät-matka oli minulle viiden tähden rusketus- ja dieettiloma.
Susanna myöntää, että ainoastaan juoniminen oli hänestä epämukavaa.
– Jos sitä ei olisi ollut, olisi reissu ollut täydellinen. Sen näkee ohjelman alettua, miten juoniminen sujui minulta.
Lue myös:
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Martina Aitolehti: konkurssi!
- Näyttelijä Kari Sorvali on kuollut – puoliso Miitta Sorvali kertoo viimeisistä kuukausista
- Huh! Jere Karalahti jouduttiin poistamaan festareiden VIP-alueelta – katso video ja kuvat
- Poliisit pysäyttivät taas Susanna Penttilän panobussin – festivaaleilla ikävä välikohtaus
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Erika Vikmanilta raju tilitys voinnista: ”Mielenterveyteni oli pahassa paikassa”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”