
Ylen meteorologi sai piinaavan yskäkohtauksen suorassa lähetyksessä – ”Mikä muru meni kurkkuun”
Ylen meteorologi Joonas Koskela joutui tukalaan tilanteeseen kesken suoran lähetyksen torstai-iltana. Koskelan juontaessa säälähetystä hän sai yhtäkkiä piinallisen yskäkohtauksen, joka ei ottanut loppuakseen.
Koskela pahoitteli yskäänsä, mutta kohtaus sen kuin jatkui. Lopulta yskä väistyi ja Koskela käsitteli tilanteen ammattilaisen elkein.
– Anteeksi. En tiedä, mikä muru meni kurkkuun, mutta nyt jatketaan, meteorologi totesi ja jatkoi lähetystä tavalliseen tapaan.
Mies palasi aiheeseen myöhemmin illalla myös Twitter-tilillään.
– Ajattelin ensin selventää, mitä puoli yhdeksän sääosuudessa tapahtui, mutta kaikki tarvittava tuli sanotuksi jo itse lähetyksessä. Case closed. Jatkossa hörppään vettä ennen jokaista esiintymistä, Koskela twiittasi.
Jatkossa hörppään vettä ennen jokaista esiintymistä.
Jos twiitti ei näy selaimellasi, voit katsoa sen myös täältä.
Säälähetystä seuranneet Twitter-käyttäjät antoivat oitis tukensa tukalasta tilanteesta hienosti selviytyneelle ammattilaiselle.
– Hyvin toivuit ja homma purkkiin, eräs Twitter-käyttäjä kommentoi.
– Odotin koko ajan, tuleeko käsi ojentamaan vesilasin, mutta klaarasit ilman, toinen kirjoittaa.
– Hienosti hoidettu! Ei tuota paremmin olisi voinut hanskata, kolmas kehuu.
Voit katsoa lähetyksen Yle Areenasta. Säälähetys alkaa kohdasta 21:10.
Lue myös:
MTV: Pekka Pouta valmistui vihdoin meteorologiksi – juhlii pussikaljalla
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- IL: Satu Tuomisto ja Toni Dahlman ottivat suhteessaan uuden askeleen!
- Mikko Alatalon lapsenlapsi Ronja Alatalo paljastaa, millainen vaikutus tunnetulla isoisällä on ollut omaan uraan
- Sairaalaan joutunut Topi Sukari avautuu vihdoin voinnistaan – ”Usko ja toivo meinasivat loppua”
- Johanna Tukiaisen suuri suru – ”Olit rakas ja uskollinen ystäväni”
- Kimi ja Minttu Räikkönen paljastivat iloisen perheuutisen: ”Emme malta odottaa, että pääsemme tapaamaan muutaman kuukauden kuluttua”
- Tältä näyttää Elastisen hulppea mökki Lapissa – Toni Wirtaselta rajua kuittailua: ”Onko Lauri kuitenkin piirtänyt tämän?”
- Jussi Heikelä ja Elina Valtonen erosivat – ”Elämä on joskus tällaista”
- Sonja Aiellon yllätyspäätös – jätti Suomen: ”Tätä mä oon halunnut”
- Laulu-uraa luova Helmi Loukasmäki matkusti Dannyn kanssa lomalle Thaimaahan – julkaisi näyttävän bikinikuvan!
- Kasinorakastajan blogi: Crash-pelit kannattaa ottaa haltuun!
- Kimi ja Minttu Räikkönen paljastivat iloisen perheuutisen: ”Emme malta odottaa, että pääsemme tapaamaan muutaman kuukauden kuluttua”
- Tältä näyttää Elastisen hulppea mökki Lapissa – Toni Wirtaselta rajua kuittailua: ”Onko Lauri kuitenkin piirtänyt tämän?”
- IS: Ex-missi Alina Voronkova katosi kiekkolähetyksistä – nyt puhuu työnantaja: ”Se rooli ei toiminut”
- Sami Uotila paljastaa yksityiskohtia Maria Veitolan yökyläilystä hänen ja Kerttu Rissasen luona – oikoi ennakkoluuloja parin suuresta ikäerosta!
- Laulu-uraa luova Helmi Loukasmäki matkusti Dannyn kanssa lomalle Thaimaahan – julkaisi näyttävän bikinikuvan!
- Jussi Heikelä ja Elina Valtonen erosivat – ”Elämä on joskus tällaista”
- Sonja Aiellon yllätyspäätös – jätti Suomen: ”Tätä mä oon halunnut”
- Lasten saaminen mullisti Salkkarit-tähti Tiia Elgin elämän pysyvästi – ”Paljon asioita on saanut jäädä taka-alalle”
- Konsta Hietanen paljastaa totuuden Salatut elämät -sarjan intiimikohtauksista – ”Kaikki perustuu luottamukseen”
- Tällaista on Sampo ja Minttu Kaulasen uusperheen arki – epätavallinen ratkaisu hämmentää ulkopuolisia: ”Kokevat sen vastuun välttelynä”