Brittimies synnytti tyttären keisarileikkauksella
Hayden Cross teki historiaa olemalla ensimmäinen brittiläinen mies, joka on synnyttänyt lapsen. Tyttölapsi nimeltään Trinity-Leigh syntyi sektiolla. Cross toteaa, että tytär on hänen enkelinsä.
Cross joutui laittamaan sukupuolenkorjausprosessinsa sivuun siksi ajaksi, kun hän hankkiutui raskaaksi spermanluovuttajan avulla ja odotti lastaan. Synnytyksen jälkeen 21-vuotias Cross suunnittelee jatkavansa prosessia.
Cross on elänyt virallisesti miehenä kolme vuotta. Hän pyysi terveysviranomaisilta lupaa pakastaa munasolujaan ennen sukupuolenkorjausoperaatioita toivoen, että hän voisi saada lapsen myöhemmin. Viranomaiset kuitenkin kieltäytyivät. Siksi mies koki, ettei hänellä ole muita vaihtoehtoja kuin keskeyttää korjausprosessi ja hankkia lapsi spermanluovuttajan avulla.
Cross kertoo, että hänen tunteensa olivat sekavat, kun hän tuli raskaaksi:
– Olin onnellinen, mutta tiesin sen myös hidastavan prosessia.
Mies kertoo, ettei aio imettää lastaan, sillä haluaa jatkaa korjausprosessia niin pian kuin mahdollista. Maailman ensimmäinen synnyttänyt mies on Thomas Beatie. Nykyään 43-vuotias Beatie sai esikoisensa vuonna 2008.
(Kuvituskuva ei liity tapaukseen.)
Lähde: The Sun
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Martina Aitolehti: konkurssi!