Cheerleaderin tappoposeeraukset saivat somekansan raivon valtaan
Kendall Jones on texasilainen 21-vuotias cheerleader, jonka julkaisemat metsästyskuvat ovat saaneet kerta toisensa jälkeen eläintensuojelijat raivoihinsa.
Ensimmäisen kerran Jones kohautti amerikkalaisia jo 14-vuotiaana, kun hän julkaisi iloisia poseerauskuvia ampumiensa afrikkalaisten villieläinten vieressä. Hän julisti ylpeänä olleensa nuorin tyttö, joka oli toteuttanut Big 5:n, eli tappanut viisi suurta afrikkalaista eläintä: sarvikuonon, elefantin, leijonan, leopardin ja puhvelin. Ensimmäisen näistä hän tappoi 13-vuotiaana. Tytön ilakoinnista nousi melkoinen kohu, mutta Jones viis veisasi muiden puheista ja puolusti oikeuttaan metsästää.
Toistaiseksi suurimman raivon Jones nostatti viime joulukuussa metsästämällä puuman, joka on Yhdysvalloissa uhanalainen ja suojeltu eläin. Koirien jahtaama puuma oli paennut luolaan, jolloin Jones ”keräsi rohkeutensa” ja ryömi eläimen perään. Hän ampui puuman lähietäisyydeltä 10mm Glock-pistoolilla.
Jones julkaisi Instagramissa kuvia, joissa hän poseerasi leveästi hymyillen verisen saaliinsa vieressä, pistooli kädessä. Kuvat nostattivat syvää raivoa Jonesia kohtaan. Häntä kutsuttiin lähes kaikilla mahdollisilla haukkumanimillä ja häntä kehotettiin tappamaan itsensä. Cheerleaderin metsästysintoa vastaan on jopa perustettu Facebook-ryhmä ”Pysäyttäkää Kendall Jones”.
Naisella on myös puolustajansa, jotka ovat perustaneen ryhmän kannattaakseen hänen metsästystoimintaansa.
Look at those teeth!!!! Kuva, jonka Kendall Jones (@the_kendalljones) julkaisi
Kuvat: Kendall Jones Instagram
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Veritulpan saanut Hannele Lauri: Tämä on todellinen tilanne
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuuskiistalle tuli vihdoin päätös
- Tähtitoimittaja teki paljastuksen – onko tässä uusi TTK-juontaja?
- Salatut elämät päättyy shokkiin!
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Nyt puhuu raskaana oleva Jenni Poikelus: Avoimena lapsensa isästä
- Niko Saarisen radioura päätökseen – murtui kyyneliin suorassa lähetyksessä: ”Olen pettänyt teidät”
- Kasinorakastajan blogi: Etanan vauhdilla kohti tuhoa
- Erika Vikman täräyttää: ”Haistakaa koko Suomi vi**u”
- Ero Robert Heleniuksesta jäi taakse – Viivi Pumpanen löysi uuden rakkauden
- Erika Vikman täräyttää: ”Haistakaa koko Suomi vi**u”
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Nyt puhuu raskaana oleva Jenni Poikelus: Avoimena lapsensa isästä
- Ero Robert Heleniuksesta jäi taakse – Viivi Pumpanen löysi uuden rakkauden
- Taustalaulajalta suoraa puhetta Dannysta ja Helmistä: “Se on aivan selvää”
- Veritulpan saanut Hannele Lauri: Tämä on todellinen tilanne
- Tähtitoimittaja teki paljastuksen – onko tässä uusi TTK-juontaja?
- Salatut elämät päättyy shokkiin!
- Mette-Maritin vangittu Marius-poika: Shokkipäätös!
- Aku Hirviniemi paljastaa vihdoin syyn törkyviesteihinsä