Mari keskusteli seurakunnan työntekijän kanssa tekstiviestitse ja lähetti vahingossa härskejä kuvia!
Kukapa ei olisi ainakin joskus lähettänyt tekstiviestiä väärälle vastaanottajalle? Myös Mari lähetti harmikseen viestejä väärään numeroon – ja vieläpä varsin härskejä kuvia.
Mari oli lähdössä tyttärensä kanssa retkelle, jonka järjestävänä tahona toimi seurakunta. Hän oli kysellyt seurakunnan työntekijältä vaatetuksesta, joka olisi sopiva tapahtumaa varten. Vastauksena Mari sai ohjeistuksen ulkovaatteiden pukemisesta. Asiasta uutisoi MTV Uutiset.
Ilmeisesti Mari oli tässä kohtaa päättänyt viestitellä tuttunsa kanssa, sillä hän lähetti kuvia pitsisistä alusvaatteista, jotka oli varustettu munasuojan näköisellä kapistuksella. Vastaanottaja ei vain suinkaan ollut oikea, sillä Mari lähetti härskit kuvat seurakunnan työntekijälle, jonka kanssa hän oli viestitellyt aiemmin.
– Ooks tilannu jo itelles? oli Mari kirjoittanut viestin yhteyteen ja perässä oli vedet silmissä naurava hymiö.
Tajuttuaan erheensä, vastasi Mari nopeasti kuvien jatkoksi.
– Anteeksi kauheasti edellisestä… piti mennä kyllä ihan toiseen osoitteeseen tämä viesti.
Kuvaviesti oli lähtenyt varsin myöhään illalla, joten viestit lukenut seurakunnan miespuolinen työntekijä sai niistä vasta aamulla kunnon naurut.
– Mietin hetken, että onko pokkaa lähteä retkelle tämän jälkeen. Onneksi tämä kyseenomainen henkilö oli huumorilla varustettu ja kertoi saaneensa hyvät aamunaurut avatessaan työpuhelimensa, totesi Mari, kun hän päätti tapahtuneesta huolimatta lähteä retkelle ja kävi pyytämässä henkilökohtaisesti anteeksi viestiään.
Katso tekstiviestin sisältämät härskit kuvat MTV:n sivulta.
Lähde: MTV Uutiset
Kuvituskuva: Pixabay
LUE MYÖS:
20 ilmaiskierrosta ilman talletusta ja ilman kierrätysvaatimusta – kaikille asiakkaille!
- Ilmaiskierrosten arvo yhteensä neljä euroa! Peli: Tuohi 1000
- Voimassa 31.7.-2.8.
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Huh! Sanna Marinin rahatilanteessa raju muutos
- Rötösprinssi Mariuksen tutkintavankeus: Ökyilyä äiti Mette-Maritin luona
- Danny: Aikani käy vähiin
- Sanni ja mallikaunotar suuteloivat festareilla – katso kuumat kuvat!
- Kuningatar Silvia huolissaan Victoriasta: ”Hän on…”
- Janne Saarinen ja Alisa Vainio: Romanssihuhut kiihtyvät!
- Janne Katajan harvoin julkisuudessa nähty esikoistytär täytti 18 vuotta – Katso kuva!
- Meghanin somejulkaisu prinsessa Dianan varjellulta haudalta kuohuttaa – ”Halpa ja mauton”
- Danny ja Helmi keräsivät katseita Raumalla – katso kuva!
- Oho! Vappu Pimiä paljasti seuraavan TTK-juontajan!
- Oho! Vappu Pimiä paljasti seuraavan TTK-juontajan!
- Janne Saarinen ja Alisa Vainio: Romanssihuhut kiihtyvät!
- Danny: Aikani käy vähiin
- Huh! Sanna Marinin rahatilanteessa raju muutos
- Danny ja Helmi keräsivät katseita Raumalla – katso kuva!
- Kuningatar Silvia huolissaan Victoriasta: ”Hän on…”
- Sanni ja mallikaunotar suuteloivat festareilla – katso kuumat kuvat!
- Tältä Iida Vainio näyttää nykyään – vau!
- Janne Katajan harvoin julkisuudessa nähty esikoistytär täytti 18 vuotta – Katso kuva!
- Oho! Tältä muodonmuutoksen tehnyt Joel Harkimo näyttää nykyään