Kuva: Instagram - martinaaitolehtiofficial
Seiska: Stefun pääsiäisen rattikäry – Martina soitti poliisit miehen perään!
Stefan ”Stefu” Therman, 32, jäi kiinni rattijuopumuksesta hiljattain hänen ja Martina Aitolehden, 37, eron jälkeen.
Stefan oli ajamassa Hangosta Helsinkiin, kun hän jäi poliisin kynsiin ja puhalsi hulppean 1.4 promillen lukeman. Miehelle tehtiin myös huumetesti.
Seiska kertoo Martinan ja Stefanin riidelleen Hangon talollaan, ennen kuin Stefu hyppäsi ratin taakse. Tietojen mukaan Martina oli syyttänyt Stefua pettämisestä kun mies oli myöntänyt suhteensa Sofia Belórfiin.
Riidan päätteeksi mies oli hypännyt sekavassa tilassa rattiin ja vaarantanut itsensä ja siinä samassa muun liikkeen, joten Martina oli soittanut poliisit.
Tuomio tärkeästä rattijuopumuksesta on vähintään 60 päiväsakkoa, joten miehen ajelu saattoi tulla kalliiksi.
Martina julkaisi torstaina Instagram-tarinaansa mietelmän, joka on selvästi kohdattu erosotkun kolmannelle pyörälle, Sofialle: ”Minkälainen nainen nauttii hengailla toisen rakentamassa kodissa? Minun ja lasten tuoksuissa ja omaisuuden keskellä? Missä moraali ja missä empatia?”
Belórf ja Therman eivät ole myöntäneet suhdettaan julkisuudessa.
Lue myös:
Seiska: Stefan Therman ajoi kännissä – puhalsi törkeän rattijuopumuksen lukemat
IS: Martina Aitolehdestä eronnut Stefan kiistää suhdehuhut Sofia Belórfin kanssa
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Kasinorakastajan blogi: Elävänä tai kuolleena!
- Archie Cruz avautuu Iida Vainiosta
- Rita Niemi-Manninen sai kammottavan viestin lapsestaan: ”Sairaita asioita”
- Herttuatar Meghan pahoittelee käytöstään vessassa: ”Anteeksi”
- Onko Sarah Ferguson päästään sekaisin? Hullu suunnitelma rahan saamiseksi
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin