Eeva: Kirsi Alm-Siira on löytänyt rinnalleen uuden miehen – avautuu tilanteestaan: ”Erilaista kuin nuorempana”
Tunnettu uutisankkuri Kirsi Alm-Siira, 47, erosi puolitoista vuotta sitten pitkäaikaisesta liitostaan miehensä Kalle Siiran kanssa. Eron jälkeen Alm-Siira on kertonut pysytelleensä sinkkuna ja ottanut aikaa itselleen.
Nyt Alm-Siira paljastaa tuoreessa Eeva-lehden haastattelussa löytäneensä vierelleen uuden kumppanin. Suhde on vielä hyvin alkuvaiheessa, joten Alm-Siira ei toistaiseksi halua määritellä sen vakavuutta.
– Elämässäni on uusi, hyvin merkityksellinen ihminen. Olemme tapailleet joitakin kuukausia, Alm-Siira kuvailee Eevalle.
Tilanne eron jälkeen on ollut Alm-Siiralle uusi ja erikoinen, sillä hän on ollut viimeksi sinkku varhaisteini-iässä. Kesti jonkin aikaa ennen kuin hän kykeni edes ajattelemaan toisen ihmisen tapailua.
– Ihastuminen on nyt erilaista kuin nuorempana, koska tässä iässä minulla on takanani sekä hyviä että huonoja ihmissuhteita, nainen toteaa.
– Mutta ihastumisen perustunteet ja fyysiset reaktiot vatsanpohjassa ovat hyvin samanlaiset kuin nuorena, hän jatkaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Kirsi Alm-Siira ja Kalle Siira seurustelivat 19 vuoden ajan, josta naimisissa he olivat 14 vuotta. Ex-pariskunnanna on kaksi yhteistä lasta, Stella, 14, ja Patricia, 9. Lapset ovat vuoroviikoin isällään ja äidillään.
Lähde: Eeva
Lue myös:
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Huh mikä yhdennäköisyys! Kerttu Rissanen on kuin ilmetty äitinsä ja mummonsa!
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari menivät naimisiin – katso kuvat!
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”