Helena Koivun viimeinen avunhuuto: ”En olisi koskaan uskonut, että joudun…”
Yhdysvalloissa asuva Helena Koivu pyytää apua Instagramissa.
Helena Koivun ystävän järjestämään varainkeruukampanjaan on jälleen alkanut ilmestyä lahjoituksia. Syynä tähän on Helenan paha talousahdinko ja tarve palkata asianajajat erokiistaa varten. Ex-kiekkovaimo kertoo ettei hänellä ole varaa palkata asianajajia ilman 8000 dollarin lahjoitusta.
Helena kertoi avuntarpeestaan Instagramin tarinat -osiossa.
– En olisi koskaan uskonut, että joudun tulla tänne ja kysyä tätä, mutta minä tarvitsen sinun apuasi. Minulla on kolme päivää aikaa saada kasaan 8000 dollaria, jotta pystyn palkkaamaan asianajajan. Tällä hetkellä edustan itse itseäni ja minua ei kuulla, minut on ahdistettu nurkkaan ja minulla sekä lapsilla ei ole mitään oikeuksia ja hän saa taas kaiken omalla tavallaan. Minä haluan vain lapseni takaisin. Ole kiltti ja auta minua taistelemaan heidän puolestaan ja heidän oikeuksiensa puolesta. Mikä tahansa auttaa, Helena kirjoittaa seuraajilleen Instagramin tarinat -osiossa vapaasti suomennettuna.
Helena kaipaa lapsiaan takaisin Yhdysvaltoihin, sillä hänen mukaansa heidän kotinsa on Minnesotassa.
GiveSendGo -sivustolta käy ilmi, että Helenan viesti on saanut ainakin muutamat ihmiset aktivoitumaan lahjoitusten suhteen. Varainkeruukampanjan lahjoitusten tähänastinen kokonaissumma on kuitenkin pidetty salassa toistaiseksi.
– Apusi auttaa minua taistelemaan oikeuksieni puolesta, jotka minulla pitäisi olla, mutta joita ei ole, Helena muistuttaa.
LUE MYÖS:
- Nyt puhuu Olivia Oraksen Johanna-äiti
- Kasinorakastajan blogi: Sorsia, jumalia, burgereita ja karhuja
- Jenni Poikelukselta paljastus vauvan nimestä: ”Se vaan tuli jostain”
- Alisa Vainio ja Janne Saarinen hempeilivät TTK-lähetyksessä
- Mette-Maritilla nolo tilanne hautajaisissa: Joutuu kohtaamaan haukkumansa kuninkaalliset
- Totuus Sofia Belórfin ökyarjesta julki
- Sara Sieppi avautuu treffeillä Pysy Soirin kanssa: ”Minusta olisi ihan hirveää…”
- Yle: Tällä helsinkiläisklinikalla Olivia Oraksen rasvaimu tehtiin – poliisi aloitti esitutkinnan
- Kuningas Charlesilta vihdoin lausunto Meghanin ja Harryn paluumuutosta: ”Heidän henkilökohtainen asiansa”
- Olivia Oraksen kuolinsyy selvisi – somevaikuttajan vanhemmat tekivät rikosilmoituksen
- Robin Packalen julkaisi vihdoin hääkuvan – vau, mikä morsian!
- Susanna Penttilältä järkyttävä paljastus panobussista
- Helena Koivulta täysin poikkeuksellinen avautuminen lapsista
- Totuus Sofia Belórfin ökyarjesta julki
- Shirly Karvinen juhli synttäreitään: ”Uudet tissit”
- Arttu Wiskari pudotti shokkiuutisen
- Yle: Tällä helsinkiläisklinikalla Olivia Oraksen rasvaimu tehtiin – poliisi aloitti esitutkinnan
- Olivia Oraksen kuolinsyy selvisi – somevaikuttajan vanhemmat tekivät rikosilmoituksen
- Sara Sieppi avautuu treffeillä Pysy Soirin kanssa: ”Minusta olisi ihan hirveää…”
- Toni Wirtasen ja Tuukka Temosen riitaisat välit: ”Ei me nyt hirveesti hengailla”