IL: Arman Alizad sairastui masennukseen – avautuu haasteistaan: ”Kyllä sitä voi sanoa kriisiksi”
Menestynyt mediapersoona Arman Alizad, 51, tähdittää uutta Arman ja viidenkympin kriisi -tv-ohjelmaa, joka esitetään keskiviikkoisin Ruutu-suoratoistopalvelussa.
Ohjelmassa Alizad myöntää potevansa viidenkympin kriisiä. Vaikeasta ajanjaksosta selviytyäkseen Alizad karkaa kuutena viikonloppuna perheensä luota ja tekee kameran edessä kaikkea muuta kuin mitä suurperheen isä tavallisesti tekee.
Alizadin perheeseen kuuluu puoliso, meikkaaja-stylisti Senay Coco sekä heidän yhteinen tyttärensä Kiki. Lisäksi molemmilla pariskunnan osapuolilla on lapsia edellisistä liitoistaan.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Nyt Alizad avautuu Iltalehden tuoreessa haastattelussa omasta mielenmaisemastaan hyvin rehellisesti. Hän kuvailee päänsä sisällä olleen lapsesta saakka melkoinen vuoristorata, mikä saa hänet helposti suoritustilaan sosiaalisissa tilanteissa.
– Olen tässä läsnä, mutta alitajuntani saattaa olla jossain ihan eri maailmassa, Alizad kuvailee Iltalehdelle.
– Vedän näiden kahden oman demonin ja sisäisen äänen kanssa, olen koko ikäni mennyt.
Alizad kertoo kärsivänsä myös masennuksesta. Aika ajoin sairaus vie häneltä jopa toimintakyvyn.
– Se näkyy oman pääni sisällä, tietynlainen taiteilijasielu siellä on, Alizad toteaa.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Iän myötä Alizad on kuitenkin oppinut hallitsemaan kielteisiä tuntemuksiaan. Suurimpia kamppailuja hän joutuu kohtaamaan itsekriittisyytensä kanssa, jonka hän arvelee myös olevan juurisyy ikäkriisille.
– Painin riittämättömyyden tunteen kanssa ja painin sen kanssa, olenko hyvä näissä asioissa ja kamppailu on kovaa. Kyllähän sitä voi sanoa kriisiksi, Alizad summa.
Lähde: Iltalehti
Lue myös:
LUE MYÖS:
- Sanna Marinin asulle naurettiin somessa – katso kuvat!
- Helena Koivu törmäili pyöräilijöihin ökyautollaan – Nyt tuli tuomio
- Sofia Belórfilta ravisuttava paljastus suhdetilanteesta: ”Täyttä paskaa”
- Salkkari-juonipaljastukset: Murhasiko HÄN Elina Taalasmaan?
- Nyt puhuu Sofia Belórfin Jeff-rakas: ”Olemme yhdessä ja onnellisia!”
- Shirly Karvinen lähti Suomesta: ”Jos jättäis kaiken”
- Jenni Haukio julkaisi surullisen avautumisen
- Suzanne Innes-Stubb häikäisi rohkealla tyylillään – katso kuvat!
- Uutta tietoa Janne Saarisen ja Alisa Vainion väleistä
- Olivia Oraksen käyttämälle kauneusklinikalle tehtiin yllätystarkastus – raportti on karua luettavaa
- Uutta tietoa Janne Saarisen ja Alisa Vainion väleistä
- Jenni Haukio julkaisi surullisen avautumisen
- Suzanne Innes-Stubb häikäisi rohkealla tyylillään – katso kuvat!
- Salkkareiden shokkikäänne: Ismo jättää Pihlajakadun
- Shirly Karvinen lähti Suomesta: ”Jos jättäis kaiken”
- Skandaalin keskellä kadonnut Pyhimys bongattiin vihdoin – tältä hän näyttää nyt
- Danny täytti vuosia – Helmin käytös ihmetyttää
- Nyt puhuu Sofia Belórfin Jeff-rakas: ”Olemme yhdessä ja onnellisia!”
- Olivia Oraksen käyttämälle kauneusklinikalle tehtiin yllätystarkastus – raportti on karua luettavaa
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”