IS: Anne Kukkohovi nauttii sinkkuelämästä – varatuilta tuttavamiehiltä tullut suoria
Kukkohovi erosi pitkästä liitosta viime vuonna.
Anne Kukkohovi, 49, vieraili Jonna Joutsenen Rakkauden nallekarkit -podcastissa ja kertoili avoimesti sinkkuarjestaan. Kukkohovin 17 vuoden liitto päättyi viime vuonna ja nainen kertoo nauttivansa nyt sinkkuelämästä. Hän kertoo tapailevansa miehiä pitääkseen hauskaa, eikä kaipaa vakavaa suhdetta.
– On ollut kivaa olla sinkku. Pitäisi aika paljon tapahtua, että lähtisin nyt parisuhteeseen, Kukkohovi toteaa.
Suoria ehdotuksia
Viime vuonna Kukkohovin ex-puoliso Joni, paljasti Yökylässä Maria Veitola -ohjelmassa, että jotkut pariskunnan ystäväperheiden miehistä olisivat valmiit jättämään entisen elämänsä jos Kukkohovi vapautuisi sinkkumarkkinoille.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä. – Joku on voinut kysyä kysymyksen, että tää on ensimmäinen viimeinen kerta kun kysyn ja jos sanon ei, se on ihan okei. On kysytty onko meillä mahdollisuuksia. Ei niitä niin paljoa ole ollut, Kukkohovi myöntää Podcastissa. Hän toteaa arvostavansa ihmisiä jotka ovat parisuhteessa, eikä lähtisi varattujen matkaan. Kukkohovilla on ex-puolisonsa kanssa teini-ikäinen poika ja siksi hänellä on sinkkuelämälleen tiettyjä sääntöjä. Yksi on, etteivät miehet saa jäädä yöksi hänen kotiinsa. – Halua pitää kodin puhtoisena näistä omista kuvioista. Ehkä siinä mielessä minulla on kaksoiselämä tyyppinen tilanne, että kotona eletään eri elämää ja sitten muualla toisenlaista, hän nauraa. Vipinää rakkausrintamalla Kukkohovin mukaan rakkausrintamalla on riittänyt mukavasti vipinää. Aloitteet tulevat yleensä miehiltä. – Mä en koskaan ota yhteyttä. En ole eläissäni ollut se, joka tekee aloitteen. Voin jatkaa kyllä, mutta ensimmäinen kontakti tulee aina toiselta puolelta. Olen niin kokematon ja ollut aina suhteessa. – On todella hauska tavata ihmisiä. Mulla ei ole mitään odotuksia heiltä. Olen tykännyt tapailla ihmisiä ulkomailla ja se johtuu siitä, että musta ei ole mitään ennakkokäsitystä ja kelpaan sellaisen kuin olen, Kukkohovi lisää. Kukkohovi työskenteli mallina 1990–1998 sekä Suomessa että ulkomailla. Hän on juontanut muun muassa Koko Suomi Leipoo -ohjelmaa ja tuomaroinut Suomen huippumalli haussa -ohjelmassa. Hänellä on myös kosmetiikkayritys yhdessä ex-puolison kanssa. Viime syksynä Kukkohovi julkaisi Päin punaista -nimisen omaelämäkerran. Lähde: Iltasanomat
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Sanna Marin osti uuden ökykodin Helsingistä – neliöt loksauttavat leuat
- Huh! Näin huikeaa palkkaa Käärijä nostaa!
- Kastanja Rauhala bongattiin komistuksen seurassa
- Herttuatar Meghanille jäätävää kritiikkiä: ”Käyttää näitä uhreja ja lapsia myydäkseen vaatteitaan”
- Archie Cruz ja Iida Vainio tylyinä ruokakaupassa: ”Tunnelma oli aika kireä”
- Joel Harkimo viihtyi julkkiskaunottaren seurassa – Missä on Kastanja?
- Sanna Marin ja Joni eivät piilotelleet – uusi kuva julki
- Tässä on Ansku Bergströmin uusi kulta – jakoi vihdoin rakkaansa kasvot
- Janni Hussilta suhdepaljastus: ”Karkuun ja lujaa”
- Sofia Belórfin ökyilystä paljastui synkkä yksityiskohta
- Tässä on Ansku Bergströmin uusi kulta – jakoi vihdoin rakkaansa kasvot
- Janni Hussilta suhdepaljastus: ”Karkuun ja lujaa”
- Kastanja Rauhala bongattiin komistuksen seurassa
- Sofia Belórfin ökyilystä paljastui synkkä yksityiskohta
- Joel Harkimo viihtyi julkkiskaunottaren seurassa – Missä on Kastanja?
- Archie Cruz ja Iida Vainio tylyinä ruokakaupassa: ”Tunnelma oli aika kireä”
- Victoria Beckham puhuu vihdoin: ”Voi luoja”
- Sanna Marin ja Joni eivät piilotelleet – uusi kuva julki
- Jere Karalahdelle pamahti tuomio