
Sami Kuoppamäki kommentoi suhdeväitteitä Elli Halooseen – ”No täytyy sitä tutkia, minkälainen suhde se on”
Seiska uutisoi viime viikolla, että ensi vuonna paluun tekevän Haloo Helsinki! -yhtyeen laulaja Elli Haloo eli Elisa Tiilikainen, 30, on jo pitkään salaa seurustellut sooloprojektinsa Ellipsin rumpalin Sami Kuoppamäen, 49, kanssa.
”Suomen parhaaksi rumpaliksi” tituleerattu Kuoppamäki kommentoi nyt huhuja Seiskalle ja kielsi seurustelun.
– Meillä on ollut… tuollainen työsuhde, joka loppui viime vuonna. Muuten ollaan hyviä frendejä, Kuoppamäki vakuutteli.
Seiska ihmetteli Kuoppamäelle, että useat ihmiset ovat kuitenkin vahvistaneet suhteen.
– No täytyy sitä tutkia, minkälainen suhde se on, kun on uuteen ihmiseen tutustunut, mutta ei ole muuta kommentoitavaa. Me ollaan frendejä ja ihmetellään elämää.
Kuoppamäki ei halunnut vastata Seiskan kysymykseen, että hän kuulemma kulkee Ellin luo omilla avaimillaan. Kuoppamäki ei ymmärtänyt kysymystä, joka oli hänen mielestään ”aika erikoista” ja liittyi yksityisiin asioihin.
Hän ei myöskään halunnut kommentoida väitettä yhteisestä joulunvietosta.
– Hei… ihan oikeesti… No niin… kiitos. En oikein tykkää tämmöisestä, jos ymmärrät, Kuoppamäki sanoi.
Seiskan mukaan Kuoppamäki on laittanut viime heinäkuussa Helsingin käräjäoikeudessa vireille avioeron viulisti-laulaja Elina Katajamäestä. Ennen Katajamäkeä Kuoppamäki oli naimisissa näyttelijä Liisa Mustosen kanssa, josta hän erosi vuonna 2008. Seiskan mukaan Kuoppamäellä on suhteistaan kolme lasta, joista yksi Mustosen kanssa.
Kuoppamäki on soittanut ennen Ellipsiä mm. Kingston Wallissa, Apocalypticassa ja Von Herzen Brothersissa.
Lähde: Seiska
Kuvat: Instagram
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Prinsessa Catherinen ulkonäkö loksauttaa leuat – blondi!
- Mikko ja Helena Koivun huoltajuusriita alkoi jäätävissä tunnelmissa – Helena juoksi ulos salista
- Erna Huskolta tunteikas avautuminen: ”On vienyt voimia”
- Jere Karalahdesta eronnut Nanna avautuu perhetilanteesta
- Archie Cruz avautuu – tämä oli eroilmoituksen syy
- Harryn ja Meghanin kuviot kangertelevat – apuun tuli oma poika
- Kerttu Rissanen avautuu kesästään: ”Rankkaa”
- Kasinorakastajan blogi: Mikä on maailman paras kalapeli?
- Kauramiljonääri JP Kukkonen avautuu addiktiostaan
- Helena Koivulta koskettava viesti somessa
- Archie Cruz avautuu – tämä oli eroilmoituksen syy
- Jere Karalahdesta eronnut Nanna avautuu perhetilanteesta
- Erna Huskolta tunteikas avautuminen: ”On vienyt voimia”
- Harryn ja Meghanin kuviot kangertelevat – apuun tuli oma poika
- Kauramiljonääri JP Kukkonen avautuu addiktiostaan
- Helena Koivulta koskettava viesti somessa
- Prinsessa Catherinen ulkonäkö loksauttaa leuat – blondi!
- Kerttu Rissanen avautuu kesästään: ”Rankkaa”