Sampo Kaulasen vilpittömän raaka julkaisu elämäntilanteestaan: ”Ahdistus tuntuu pusertavana olona rinnassa”
Vuoden 2017 Selviytyjät Suomen julkkisversion voittanut ja Jounin Kaupan kauppiaana toimiva Sampo Kaulanen julkaisi tämänhetkisestä elämäntilanteestaan ja tunteistaan avoimen kirjoitelman.
Ylläksen Äkäslompolossa sijaitseva kyläkauppa tekee tuottonsa suurimmaksi osaksi Lapissa vierailevien turistien kautta. Koronapandemian myötä turistit katosivat.
Kaulasella on kyyneleet silmissä julkaisemassaan kuvassa, joka on otettu Selviytyjien kuvauksissa.
— Kuvan mukainen fiilis. Ahdistus tuntuu pusertavana olona rinnassa ja jokaisella henkäyksellä. Masentaa ja muutenkin todella alakuloinen fiilis. Keskivaikean masennuksen tunnuspiirteet ilmoilla. Näitä oloja on toki aiemminkin tullu ja menny.. Pitää vaan koittaa hengittää, ottaa kylmiä suihkuja ja uskoa et oikeus voittaa, kertoo Sampo.
Julkaisun voi katsoa myös täällä.
Koronakriisi on aiheuttanut paljon ahdinkoa yksityisyrittäjille Lapissa ja ympäri Suomea, ja Sampokin on kertonut viime syksynä julkaistussa elämänkerrassaan velkataakan olevan suuri.
- Shokkipaljastus Salatut elämät -sarjan tulevaisuudesta
- Ville Haapasalo teki shokkipaljastuksen perheestään – esitteli 17-vuotiaan yllätyspoikansa!
- Helena Koivu julkaisi harvinaisen kuvan äidistään – yhdennäköisyys hämmästyttää!
- Danny arvostelee Erika Vikmanin tyyliä – ylistää sen sijaan pikkusisko Jennikaa
- Salatuissa elämissä rajuja käänteitä – Tämä suosikkihahmo sortuu syrjähyppyyn!
- Shokkikäänne Marius Borg Høibyn tilanteessa – rötösprinssi kärähti kotiarestissa
- Danny pyytää Erika Vikmanilta anteeksi: ”Olen pahoillani”
- Kuningas Charlesin terveydentila huolestuttaa – kuvat eivät hyvältä näytä
- Veronica Verholla sormus nimettömässä: TTK-juontaja vastaa nyt kihlauteluihin
- Susanna Penttilä rajussa rahakurimuksessa – verottajalta jättipommi!