Satu Silvo julkaisi synkän uutisen – ”Tämä on surullinen päivä”
Näyttelijä ja ravintoloitsija Satu Silvo ilmoitti Silvoplee-kasvisruokaravintolansa hakeutuneen konkurssiin.
– Tämä on surullinen päivä. Olemme tehneet vuodesta 1999 arvojemme mukaista työtä
Silvopleessä, Satu aloitti päivityksensä.
– Välillä on ollut aivan upeaa, toisinaan uskomattoman rankkaa. Kasvisruoka ja ihanat asiakkaamme ovat olleet meille sydämen asia. Kovasta työstä huolimatta hakeudumme nyt konkurssiin, hän jatkaa.
Sadun mukaan syyt konkurssille ovat selkeät.
– Emme saaneet liiemmin koronatukia, koska ne perustuivat edellisen vuoden liikevaihtoon. Meillä se oli olematon, koska olimme tuolloin remontissa. Koronan jälkeen ihmiset eivät ole palanneet lounaille entiseen malliin. Raaka-aineetkin ovat kallistuneet.
– Näiden tosiasioiden edessä ei ole muuta mahdollisuutta kuin olla tosi kiitollinen kaikista vuosista henkilökunnallemme, asiakkaillemme, yhteistyökumppaneille ja kaikille teille, jotka aina jaksoitte uskoa tähän ihanaan ravintolaan.
Lue myös:
LUE MYÖS:
- Jenni Haukio julkaisi surullisen avautumisen
- Suzanne Innes-Stubb häikäisi rohkealla tyylillään – katso kuvat!
- Uutta tietoa Janne Saarisen ja Alisa Vainion väleistä
- Olivia Oraksen käyttämälle kauneusklinikalle tehtiin yllätystarkastus – raportti on karua luettavaa
- Skandaalin keskellä kadonnut Pyhimys bongattiin vihdoin – tältä hän näyttää nyt
- Näyttelijälegenda Seela Sella on kuollut
- Danny täytti vuosia – Helmin käytös ihmetyttää
- Sara Sieppi ja Pyry-rakas: Synttäriökyilyä
- Salkkareiden shokkikäänne: Ismo jättää Pihlajakadun
- Vau! Alexander Stubb poseeraa Hollywoodin supertähden kanssa