Seiska: Sofia Belórfin ja Stefan Thermanin riitaisa joulu päättyi kinasteluun karaokessa – Stefan haukkui Sofian pystyyn

Uusimman Seiskan paperiversion mukaan liikemies Stefan Therman ja kohukaunotar Sofia Belórf ovat palanneet yhteen.
– He ovat yhdessä, vaikka muuta väittäisivät, lähipiiriin kuuluva lähde on kertonut Seiskalle.
Lehti kertoo saaneensa lukuisia vinkkejä lukijoiltaan kaksikon joulunviettoon liittyen. Stefan ja Sofia viettivät joulua yhdessä Levillä.
Jos upotus ei näy, voit katsoa kuvan myös täältä.
Stefanin ja Sofian joulunvietto ei kuitenkaan sujunut järin sopuisasti, vaan pariskunnan raportoidaan riidelleen useampaan otteeseen. Aatonaattona Stefan oli silminnäkijöiden mukaan kumonnut olutta ja konjakkia paikallisessa Kota-ravintolassa ja kironnut ex-puolisoaan Martina Aitolehteä samalla, kun Sofia olisi ollut jo valmis siirtymään kuusenkoristelupuuhiin.
Aattona Sofia taas olisi halunnut kierrellä Tonttulan Elämyskylässä, mutta Stefan ei ollut ajatuksesta mielissään. Hän olisi halunnut käydä vain kahvilla. Seiskan lähteiden mukaan Stefan oli riehunut parkkipaikalla ja karjunut Sofialle. Riitely jatkui myös Tonttulasta poistumisen jälkeen.
– Stefu paiskoi Tonttulan ovea ja haukkui Sofian täysin pystyyn. Sofia kyynelehti, että soittaa kohta poliisit paikalle. Stefu vastasi, ettei häntä kiinnosta, Seiskan lähteet raportoivat.
Sofia on julkaissut Instagram-tilillään useita kuvia Lapista, joista välittyvä tunnelma on varsin seesteinen. Seiskan tietojen mukaan todellisuus on kuitenkin toinen.
Jos julkaisut eivät näy, voit katsoa ne myös täältä ja täältä.
Riitelyä karaokelavalla
Kaksikon joulunvietto huipentui tapaninpäivänä karaokebaari Ihkussa. Seiskan lähteiden mukaan tuolloin alkoholi maistui sekä Stefanille että Sofialle, ja baarin tarjoilija kantoi seurueen pöytään reilusti drinkkejä.
Sofia antoi palaa myös karaokelavalla, ja moni paikalla ollut epäili Sofian päässeen kiilaamaan jostain syystä pitkän laulujonon ohi. Sofian laulu ei kuitenkaan ollut tehnyt vaikutusta yleisöön, joka seurasi huomattavasti kiinnostuneemmin Stefanin ja Sofian kinastelua karaokelavalla.
Stefanin ja Sofian raportoitiin eronneen lokakuussa, mutta kaksikko on viime aikoina viihtynyt jälleen tiiviisti yhdessä.
Lue myös:
Vuosi 2020 kiteytti kaikki tunteeni – ”Olen kokenut onnea, mutta myös tosi paljon surua”
”Ihanan ihmisen” elämäänsä saanut Sofia Belórf paljastaa toiveensa vuodelle 2021: ”En halua erota”
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Salatut elämät -tähti Olga Heikkala julkaisi ensimmäisen yhteiskuvan muusikkorakkaansa kanssa
- Sami Hedberg julkaisi Saija-rakkaastaan uimapukukuvan – ”Hyvää ja kaunista juhannusta kaikille”
- Helmi Loukasmäki puki päälleen Dannyn vaatteet – tuoreet kuvat saivat somekansan hieraisemaan silmiään!
- Martina Aitolehden triathlon-suoritus sai karun päätöksen – joutui tiputukseen: ”Olo on heikko ja voimaton”
- Tässä on näyttelijä Riku Niemisen kuvankaunis rakas – katso herkkä yhteiskuva!
- Jalkapalloilija Joel Pohjanpalo ja Catharina-rakas menivät naimisiin juhannuksena – häävieraiden joukossa ex-missi ja tunnettuja urheilijoita!
- Maajussille morsian -ohjelmasta tutut Kalle ja Niina ottivat uuden askeleen suhteessaan: Kihlat!
- Syksyllä naimisiin menevä Heidi Sohlberg valitsi tunnetun iskelmälaulajan kaasokseen
- IS: Sointu Borgin työsuhde Jaajo Linnonmaan kanssa päättyi – näin tapahtumat etenivät Diilin jälkeen
- Tältä näyttää Virpi Kätkän ja Tauskin ripille päässyt Jane-tytär!