Somevaikuttaja Sofia Belórfin tuore Instagram-julkaisu on herättänyt vilkasta keskustelua Jodelissa.

Keskustelupalstan käyttäjät ovat kiinnittäneet huomiota kuviin, jotka Sofia julkaisi tiistaina 9. kesäkuuta Dubaista. Kuvissa hän poseeraa vartalonmyötäisessä keltaisessa mekossa ravintolaympäristössä.

Jodelissa osa kommentoijista epäilee, että kuvia olisi muokattu ennen niiden julkaisemista.

Yksityiskohta herätti epäilykset

Keskustelijoiden mukaan huomio kiinnittyy erityisesti tuolin kuviointiin Sofian ympärillä. Heidän mukaansa kuvio näyttää taipuvan poikkeuksellisella tavalla hänen vartalonsa kohdalla.

– Apua yleensä en huomaa näitä, mutta nyt on kyllä selkee, Jodelissa hämmästellään.

Keskustelijoiden mukaan epäilyksiä lisää se, että taustalla näkyvien tuolien kuviot näyttävät tasaisilta, kun taas Sofian istuimen kuviointi näyttää muuttavan muotoaan eri kuvissa.

Julkaisun ympärille syntynyt keskustelu jakoi mielipiteitä. Osa ihmetteli mahdollista kuvankäsittelyä.

– En ymmärrä miks muokata ja vielä noin huonosti. Eikö se pointti muokkauksesta katoa kun kaikki tajuaa, pohtii muuan anonyymi keskustelija.

Toiset puolestaan arvelivat, että näkyvät yksityiskohdat saattaisivat olla jopa tarkoituksellisia.

– Voiko olla että tekee tahalleen? keskustelualustalla puidaan.

Sofia on asunut viime vuosina Dubaissa yhdessä yhdysvaltalaisen kumppaninsa Jeffin kanssa. Pariskunta on viihtynyt yhdessä noin kahden vuoden ajan, ja heidän yhteinen elämänsä Arabiemiraateissa on tullut tutuksi myös Sofian sosiaalisen median seuraajille.

Lähde: Seiska

LUE MYÖS: