Kuva: Instagram Sonja Aiello
Sometähti Sonja Aiello, 21, tuomittiin törkeästä liikenteen vaarantamisesta – kaahasi ökyautolla 179 km/h
Somevaikuttaja ja fitness-tähti Sonja Aiello, 21, on tuomittu törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta sakkoihin.
Käräjäoikeus tuomitsi Aiellolle perjantaina 12. helmikuuta 70 päiväsakkoa, mikä tekee hänen tuloillaan yhteensä 1050 euroa.
Aiello ajoi lokakuussa Nousiaisissa 100 kilometrin rajoitusalueella 179 kilometriä tunnissa. Hänen kyydissään oli lisäksi kaksi matkustajaa. Aiello ajoi mieshenkilön omistamaa alle vuoden vanhaa Audi A7 autoa, jonka hinta on uutena vähintään 82 000 euroa.
Aiello on myöntänyt teon.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä. Aiellolla on Instagramissa 45 tuhatta seuraajaa. Hän seurustelee räppäri Williamin kanssa. Asiasta uutisoi ensimmäisenä MTV. Lue myös: Räppäri William ja sometähti Sonja Aiello lemmenlomalla Lapissa – julkaisivat rakastuneita yhteiskuvia! Penélope-hitistä tunnettu William vahvisti suhteen tunnettuun sometähteen – katso kuvat!
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”
- Archie Cruz lähes tunnistamattomana: ”Mitäs sanotte?”
- Huh! Näin älyttömän summan Jere Karalahti tuhlasi huumeisiin
- Sanna Marinin asuntoa ei vieläkään myyty – välittäjältä suoraa puhetta
- Huh! Brooklyn Beckhamin Nicola-vaimo saa isältään miljoonan kuukaudessa!