
23-vuotias kampaaja tappoi avomiehen leipäveitsellä, koska tämä roikkui liikaa Facebookissa!
Nuoren englantilaisparin myrskyisä suhde saapui traagiseen päätökseen, kun 23-vuotias kampaaja Terri-Marie Palmer tappoi 24-vuotiaan avomiehensä Damon Searsonin leipäveitsellä.
Daily Mailin mukaan Palmer kirjoitti sosiaaliseen mediaan poikakaveristaan Damon Searsonista juuri ennen veritekoa: ”[Damon] ärsyttää minua roikkumalla Facebookissa eikä noteeraa ollenkaan, kun puhun hänelle.”
Pian viestinsä kirjoittamisen jälkeen Palmer suuttui, otti leipäveitsen ja työnsi sen syvälle viestejään lukemassa olleen Searsonin sydämeen. Tämän jälkeen Palmer soitti hätänumeroon ja sanoi, että hänen poikakaverinsa oli tapaturmaisesti puukottanut itseään, kun he ”pelleilivät” asuntovaunussa, jossa he asuivat.
Pari tapasi alunperin toisensa kampaamossa, kun Palmer leikkasi Searsonin hiukset. Vaikka suhde oli riitaisa, pariskunta rakasti toisiaan ja muutti yhteen viime vuoden heinäkuussa.
Työtön Searson oli hankkinut muutamaa kuukautta aikaisemmin kännykän, jolla hän otti selfie-kuvia itsestään ilman paitaa ja latasi kuvat Facebookiin. Palmer oli vihainen Searsonille, koska tämä käytti hänen mielestään liikaa aikaa Facebookissa.
Muutama päivä ennen surmaa, pari alkoi riidellä viestien välityksellä.
– Itkin itseni uneen toista kertaa tällä viikolla ja on vasta keskiviikko. Kiitos Damon. Olen niin vihainen ja loukkaantunut, että haluan oikeasti vi*tu puukottaa sinut, Palmer kirjoitti yhteen viestiin.
Surmayönä 13. elokuuta 2015 Palmer valitti ystävälleen Facebookissa, että Searson oli jälleen somessa lisäämässä kavereita. Palmer valitti maksavansa vuokrat, kun Searson käytti rahansa vain puhelimeen ja shoppailuun, ja että hän aikoi jättää miehen ja muuttaa takaisin äitinsä luokse.
– Hän ei tee muuta kuin roikkuu Facebookissa ja lisää sinne tyttöjä. Hän on vi*un mulkku. Olen aivan raivona hänelle, Palmer kirjoitti kaverilleen.
Palmer kielsi oikeudessa syyllistyneensä murhaan ja kertoi, että Searson oli kohdellut häntä huonosti. Palmerin mukaan Searson oli muuttunut omistushaluiseksi ja mustasukkaiseksi, sekä aggressiiviseksi. Hätäpuhelussa Palmer oli sanonut Searsonin pyytäneen häntä heittämään veitsen itseään kohti, mutta terävä veitsi olikin osunut häntä rintaan. Palmerin tarina tapahtuneesta kuitenkin muuttui useaan kertaan hätäpuhelun ja oikeuskäsittelyn välillä.
Oikeus tuomitsi Terri-Marie Palmerin viime viikolla elinkautiseen vankeuteen, josta hän voi päästä ehdonalaiseen vapauteen aikaisintaan 12 vuoden kuluttua.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Amanda Harkimo myöntää: ”Otin viivan kokaiinia”
- Väite: Kuningas Charles ärtynyt Harryn sijaan Williamiin
- Jari-Matti Latvala epäiltynä törkeästä rikoksesta
- Kasinorakastajan blogi: Urheilusponsoroinnin ylösnousemuksen alkutahdit
- Prinssi Harry ja kuningas Charles tapasivat vihdoin – Harrylta suorasanainen kommentti
- Janni Hussi ja Jari-Matti Latvala: suhde syvenee – ”Asiat vain tapahtuvat luonnostaan”
- Nyt puhuu Janni Hussi – uusi tilannepäivitys avioerosta Joel Harkimon kanssa
- Erokohussa painivat Archie Cruz ja Iida Vainio: ökyilyä luksuslomalla
- Joel Harkimo avautuu: Tämän vuoksi eroprosessi jumittaa
- Mikko Leppilampi avautuu: ”Sä oot epäonnistuja”
- Janni Hussi ja Jari-Matti Latvala: suhde syvenee – ”Asiat vain tapahtuvat luonnostaan”
- Jari-Matti Latvala epäiltynä törkeästä rikoksesta
- Väite: Kuningas Charles ärtynyt Harryn sijaan Williamiin
- Nyt puhuu Janni Hussi – uusi tilannepäivitys avioerosta Joel Harkimon kanssa
- Joel Harkimo avautuu: Tämän vuoksi eroprosessi jumittaa
- Amanda Harkimo myöntää: ”Otin viivan kokaiinia”
- Mikko Leppilampi avautuu: ”Sä oot epäonnistuja”
- Prinssi Harry ja kuningas Charles tapasivat vihdoin – Harrylta suorasanainen kommentti
- Erokohussa painivat Archie Cruz ja Iida Vainio: ökyilyä luksuslomalla