Valtteri Bottas tapasi Tiffany-rakkaansa ollessaan vielä naimisissa Emilia Pikkaraisen kanssa – ottaa nyt ensimmäistä kertaa kantaa suhdekohuun
Yökylässä Maria Veitola -ohjelman tuoreen kauden toisessa jaksossa toimittaja Maria Veitola matkustaa F1-kuljettaja Valtteri Bottaksen luo Monacoon. Ohjelmassa päästään tutustumaan myös Bottaksen puolisoon, kilpapyöräilijä Tiffany Cromwelliin.
Valtteri ja Tiffany asuvat arkisin Monacon-kodissaan, mutta viikonloput sekä lomat he viettävät 15 minuutin päässä Ranskassa sijaitsevalla luksushuvilallaan.
Kun Valtterin ja Tiffanyn suhde muutamia vuosia sitten nousi julkisuuteen, syntyi massiivinen mediakohu, jossa pari joutui rajun ryöpytyksen kohteeksi. Valtteri oli nimittäin juuri eronnut entisestä vaimostaan, ex-kilpauimari Emilia Pikkaraisesta (ent. Bottas), ja lakiteknisesti kaksikko oli edelleen naimisissa.
Yökylässä-jaksossa Veitola kysyy Valtterilta suoraan, miltä somen ikävä palautevyöry tapahtumien aikaan miehestä tuntui.
– En lue mitään saamiani palautteita. Tuntuu, että mitä tahansa nykyään tekee, niin joillain on jotain sanottavaa – antaa heidän puhua. Koirat haukkuu ja karavaanit kulkee. Mieluummin keskityn senkin ajan omaan hyvinvointiin ja niihin asioihin, mistä tykkään, Valtteri alleviivaa ohjelmassa.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

Samassa yhteydessä Valtteri ja Tiffany kertovat, kuinka heidän rakkautensa sai alkunsa.
Pari tutustui toisiinsa yhteisten urheilijaystäviensä kautta Monacossa paikallisessa pubissa. Molemmat tiesivät toisensa nimeltä, ja Tiffanyn mukaan he juttelivat ensin urheilusta.
– Ajattelin, että hän haluaa olla vain kaveri, mutta sitten yhtäkkiä aloimmekin olemaan enemmän kuin kavereita, Tiffany paljastaa.
Tuohon aikaan Valtterin avioeroprosessi oli vielä kesken.
– Niin… se avioero piti hoitaa siinä välissä, Valtteri tokaisee.

Yökylässä Maria Veitola -ohjelma torstaisin 2.2. alkaen MTV3-kanavalla kello 21.00 ja MTV Katsomossa.
Lue myös:
Valtteri Bottas kommentoi välejään ex-vaimoonsa Emilia Pikkaraiseen: ”Uskon, että oli parempi näin”
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Martina Aitolehti: konkurssi!
- Näyttelijä Kari Sorvali on kuollut – puoliso Miitta Sorvali kertoo viimeisistä kuukausista
- Poliisit pysäyttivät taas Susanna Penttilän panobussin – festivaaleilla ikävä välikohtaus
- Huh! Jere Karalahti jouduttiin poistamaan festareiden VIP-alueelta – katso video ja kuvat
- Kruununprinssi Haakonilta ja Mette-Maritilta vihdoin ilouutinen
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Sara Sieppi repäisi – vau, mikä muodonmuutos!