Niko Saarinen yleissaunassa: ”Nainen kysyi saunakauha kädessä, voiko hän itsetyydyttää”
Metropolin Nikotellen -podcastin juontajat Niko Saarinen ja Jenna Mäkikyrö verestävät jälleen edellisen viikon aikana tapahtumia.
Tunnelma studiossa on verrattain kireä ja pettynyt, sillä Suomen hallitus on ottanut jälleen käsiteltäväkseen Suomen koronavirustilanteen ja ravintolatoiminnan mahdolliset uudet rajoitukset.
– Kyllä minä sanon, että tämä on surullista tällaisille juoville ihmisille, Jenna harmittelee.
– Ja ihmisille ketkä työskentelee ravintoloissa, Niko jatkaa.
– Nimenomaan, eli tässä on bingo check molempiin! Jenna sanoo syvällä rintaäänellä.
– Jenna on molemmissa ammattilainen, sekä drinkin kaatamisessa että drinkin juomisessa, Niko vitsailee.
Poikkeustilanteesta huolimatta ei tilanne ole aivan epätoivoinen, nimittäin studiossa tuoksuu kiima! Toinen juontajista on harrastanut seksiä – BINGO!
– Tällä kertaa se olen ollut minä, aattele! Saataisko pienet aplodit, Jennan tunnelmoi.
Mäkikyrön tunnelma on katossa hänen kerratessaan viikonlopun tapahtumia. Käy ilmi, että Jennan kostea baari-ilta päättyi vanhan tutun luona, toistamiseen.
Saarisen tunnelmat puolestaan ovat hieman toisenlaiset, sillä Nikolla ei kertakaikkiaan lykästä.
– Elämä on kuin yksi saat*nan marsunpyörä! Niko toteaa pettyneenä.
Jos ei parisuhteiden ja seksin saralla tapahdu mitään, niin muuten kyllä. Nikolla nimittäin on astetta rajummat jatkot käydessään ulkona nauttimassa märkää.
– On ollut muuten tapahtumarikas yö. Mä oon soittanut aamuyöllä puoli neljän aikaan 112, ei mitään hajua. Sitten löytyy 19-minuutin video, jota oon yrittänyt tulkita parhaani mukaan, Niko kertaa känni-iltaansa.
Jotta Saarisen Nikon tunnelma ei missään nimessä tavoittaisi kattoa, Jenna päättää pudottaa pommin – nimittäin neiti lähtee deiteille.
– Pieni kateus hiipi olkapäitäni pitkin tähän mikrofonin varteen, Niko kommentoi tuskastuneena.
Kun järkytyksestä on päästy, niin Niko ottaa puheeksi erään kuuntelijan esittämän kysymyksen.
– Voisitte tehdä erityisjakson. Yhteissaunojen kokemukset. Teillä on kuitenkin tapahtunut vaikka mitä pienessä maistissa yhteissaunassa.
– Jenna Mäkikyrö, riittäisikö 40 minuutiksi yleissaunoista puhuttavaa?
Uskokaa tai älkää, ei kaksikolla ole yhteisiä saunakokemuksia – paitsi yksi!
– Kyseessä oli Saarisen 31-vuotissyntymäpäivä, ihana mökkiviikonloppu. Saarinen pisti sitten saunan lämpeämään yön pikkutunneilla. Siellä sitten istuu eräs henkilö aivan tuhannen tuubanrullan kännissä ja kysyy saunan porukalta, että voisko hän nyt masturboida?! Jenna saa juuri ja juuri sanat suustaan.
– Ja hänellä on se löylykauha kädessä ja sit se vielä kysyy, et haittaako meitä! Niko jatkaa naureskellen.
Se on selvää, että tarinoita riittää kerrottavaksi – eikä vain yhtä tai kahta. Saarinen muun muassa lukee muutaman kommentin Nikotellen -podcastin Instagramista. Kuuntelijat kertovat esimerkiksi hetkistä, kun ovat kuunnelleet podcastia joko yksin tai kumppaninsa kuullen.
Lisäksi studion kaksikko käsittelee viime viikon haastetta, jolloin sekä Jenna että Niko kirjoittivat Tinderissä miehille: ”Lähdetkö viinille vai etsitkö kirjekaveria?”. Auta armias – pidä housuista ja hatusta kiinni, kun Jenna ja Niko kertovat analysoivat testin tuloksia.
Mitä ensi viikolla? Kuuntele kuulumiset tuoreesta jaksosta tästä tai alta.
Jakso kuunneltavissa myös Soundcloudissa tai Apple Podcasteissa.
Kaikki Nikotellen -podcastin jaksot pääset kuuntelemaan tästä.
Podcastin tarjoaa www.metropoli.net ja www.tinderinparhaat.com.
Seuraa meitä myös Instagramissa @metropoli_net & @nikotellen.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Hollywoodin kuumin seksisymboli hehkuttaa Suomen Lappia – katso kuvat
- Shirly Karvisen ökylomalla järkyttävä yllätys
- Prinsessa Catherinella ”vielä entistä enemmän haasteita”
- Janni Hussi avautuu: ”Odotus vihdoin palkitaan”
- Prinssi Georgen silmät aiheuttavat ihmetystä
- Beckhamien perheriidalle ei loppua näy – Harper Beckhamille kylmää kohtelua isoveljeltä
- Aki Mannista kohtasi omalla pihalla surkuhupaisa näky: ”Ette ikin usko”
- Jere Karalahdelle tyly päätös oikeudelta
- Pyry Soiri rikkoi somehiljaisuuden – ökyloma Lapissa
- Prinssi Harryn ja Meghanin ympärillä kuohuu – Työntekijöiden joukkopako
- Prinssi Georgen silmät aiheuttavat ihmetystä
- Shirly Karvinen poseeraa ilman paitaa – katsoja saa kylmät väreet!
- Prinsessa Catherinella ”vielä entistä enemmän haasteita”
- Pyry Soiri rikkoi somehiljaisuuden – ökyloma Lapissa
- Ansku Bergström avautuu – Tällainen on uusi kulta!
- Janni Hussi avautuu: ”Odotus vihdoin palkitaan”
- Aki Mannista kohtasi omalla pihalla surkuhupaisa näky: ”Ette ikin usko”
- Beckhamien perheriidalle ei loppua näy – Harper Beckhamille kylmää kohtelua isoveljeltä