Sergey Hilman tähdittää uutta seikkailuohjelmaa – olosuhteet tulivat yllätyksenä: – ”Olen tottunut huone- ja ruokapalveluun”
Tosi-tv-kasvo ja somevaikuttaja Sergey Hilman tuli suurelle kansalle tutuksi Marko Björs – Rakkauden seikkailu -ohjelmasta. Nyt hän tekee paluun televisioon, kun hän taistelee Jukka Hildénin juontaman Good Luck Guys -seikkailusarjan voitosta.
Thaimaassa kuvatun seikkailusarjan olosuhteet tulivat täytenä yllätyksenä Sergeylle.
– Se oli hyvin ainutlaatuinen kokemus. En ollut tehnyt aiemmin mitään vastaavaa, kuten yöpynyt metsässä saatikka viidakossa. Olen kaupunkieläin. Tämä oli minulle täysin uutta ja voin sanoa, että se tulee näkymään sarjan jaksoissa, Sergey toteaa Metropolille.
– Minut yllätti kuvauksissa se, että jokaisen asian eteen piti tehdä töitä. Olen tottunut siihen, että voin soittaa hotellin huonepalveluun tai tilata ruuat ruokapalvelun kautta. Siellä ei ollut kumpaakaan, ei edes sähköä, Sergey jatkaa.
Hän myöntää, ettei valmistautunut sarjan kuvauksiin laisinkaan.
– Kesällä tuli juhlittua paljon ja nauttia elämästä, kunnes koitti Thaimaahan lähtö, Sergey hekottaa.
Hänen parinaan ohjelmassa nähdään Martina ja hengenpelastajat -ohjelmasta tuttu somevaikuttaja ja bloggaaja Linda Manuella. Sergey myöntää, että kaipasi kuvausten aikana omaa aikaa ja rauhaa.
– Olen perheemme ainoa lapsi ja aina asunut yksin, niin minulla oli todella uutta, että minulla on pari, jonka kanssa kilpailen ja samalla olen osa isoa tiimiä. Kaipasin rauhoittumisaikaa, jota meillä ei ollut, koska kilpailimme ympäri vuorokauden.
Nyt takana on kaksi hyvin erilaista tosi-tv-ohjelmaa. Miten on, lähtisitkö uudemman kerran tosi-tv-ohjelmaan, jossa etsitään rakkautta?
– Rakkauden seikkailu oli ensimmäinen tosi-tv-sarja, johon osallistuin. Tällä hetkellä deittirealityt ovat paussilla, sillä elämässäni tapahtuu paljon kiinnostavia juttuja eri osa-alueilla. Lisää infoa elämäntilanteestani ja deittailusta joka torstai uusimmassa Cheers to ugly me -podcastissa, jota luotsaan yhdessä Sini Sabotagen kanssa, Sergey kertoo.
Lue myös:
Sini Sabotage paljastaa tv:ssä seksifantasiansa – ”Kiihotun pelkästä ajatuksesta”
- TTK: Jaakko ja Kastanja vaihtoivat suudelman
- Näin tyrmäävältä eläkkeelle jäänyt Katri Helena näyttää nyt!
- Janne Saarisen shokkierosta uutta tietoa – exältä paljonpuhuva kommentti
- Christoffer Strandbergin ja TTK-opettajan suhde syveni: ”Tuntui kuin…”
- Jutta Urpilainen majailee nykyään Qatarissa – haukkuu Suomen lyttyyn
- Freemanilta yllättävä paljastus Paula Koivuniemestä
- Linnan juhlien tämän vuoden teema julkaistiin – Nämä supertähdet esiintyvät juhlissa
- Pyhimys tuomittiin – samalla paljastuivat skandaaleissa rypevän artistin tulot
- Suzanne Innes-Stubb häikäisi jälleen tyylillään – katso kuva!
- Helena Koivulta raju tilitys: ”Kaikkea ei ole vielä kerrottu”
- Linnea Leino ja TTK-Anssi taas yhdessä – ”Aivan kuin he olisivat…”
- Janne Saariselta liikuttava ulostulo: ”Sen tiedän, että…”
- Maajussille morsian -Jetta sai katsojat raivoihinsa: ”Jetan syy”
- Helena Koivulta raju tilitys: ”Kaikkea ei ole vielä kerrottu”
- Linnan juhlien tämän vuoden teema julkaistiin – Nämä supertähdet esiintyvät juhlissa
- Pyhimys tuomittiin – samalla paljastuivat skandaaleissa rypevän artistin tulot
- TTK:n ennakkosuosikki saa rajua kritiikkiä katsojilta
- Christoffer Strandbergin ja TTK-opettajan suhde syveni: ”Tuntui kuin…”
- Suzanne Innes-Stubb häikäisi jälleen tyylillään – katso kuva!
- Jutta Urpilainen majailee nykyään Qatarissa – haukkuu Suomen lyttyyn