
Eino ja Aapeli – hyvä vai huono asia? Musiikkivideolla jo yli 2,5 miljoonaa katselua, mutta saanut myös rajua kritiikkiä
Söpöt turkulaiset kaksospojat Eino ja Aapeli ovat niin sanotusti räjäyttäneet potin jo kymmenvuotiaina.
Suomen nuorimpien popmaailman supertähtien ensimmäinen musiikkivideo ”Mä voisin olla se” on kerännyt reilussa kolmessa viikossa jo häkellyttävät yli 2,5 miljoonaa katselukertaa YouTubessa.
Musiikkivideo on saanut myös kritiikkiä, jossa mm. kyseenalaistetaan poikien vanhempia, jotka arvostelijoiden mielestä työntävät liian nuoria lapsiaan julmaan viihdemaailmaan saadakseen itselleen rahaa. On myös tuotu esille, että kymmenvuotiaan ajattelukyky ei ole vielä riittävän kehittynyt käsittelemään jättimäistä julkisuutta ja sen tuomia sivuvaikutuksia. Video on saanut 33 000 peukkua ylös ja 19 000 peukkua alas.
Katso alta Einon ja Aapelin musiikkivideo ”Mä voisin olla se” ja päätä itse, onko kyseessä hyvä vai huono asia.
Kuva: YouTube
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!
- Näin isoja ovat Harryn ja Meghanin lapset – harvinainen kuva julkisuuteen!
- Janni Hussi ottaa kantaa erohuhuihin: ”Vääränlainen vaimo”
- Stefan Thermanin ökytila tuli myyntiin – katso hulppeat kuvat!
- Rita ja Aki Mannisen lomalla pelottava hetki: ”Kauhea tilanne!”
- Elina Gustafsson muistelee Anskua – ”Jotenki tosi brutaalia”
- Kasinorakastajan blogi: Mihin meitä viet ministeri Rantanen?