Kuva: Metropoli ja Nelonen
Kristianin heimoneuvosto 5: Ulos äänestetty Sabina Särkkä puhuu suunsa puhtaaksi putoamisestaan – ”Archie lähestyi minua juuri ennen heimoneuvostoa”
Kristianin heimoneuvoston vieraana nähdään ulos äänestetty ex-missi ja somevaikuttaja Sabina Särkkä, jonka kohtaloksi koitui vastustajajoukkueen amulettikikkailu. Vaanien riveissä kilpailevat, BB-voittaja Kristian Heiskari ja laulaja-näyttelijä Elias Gould päätyivät antamaan koskemattomuuskilpailun päätteeksi löytämänsä koskemattomuusamuletit Aasojen Niko Saariselle ja Archie Cruzille, joten heitä ei pystytty äänestämään ulos kilpailusta.
– Tajusimme Eliaksen kanssa, että meidän on tehtävä jotain paljon puhutulle naisten liitolle. Meitä oli jäljellä neljä jannua, joten meidän oli pelastettava joko Niko tai Archie. Meillä molemmilla oli amuletit, joten yhdessä taktikoimme, että jos voitamme koskemattomuuskilpailun, niin heitämme amuletit häviäjäheimon jäsenille, Kristian kertoo.
– Se (amulettikikkailu) oli hieno veto teiltä ja loistavaa tv-viihdettä, että keksitte jipon meille. Näin jälkeenpäin olen kelannut, mitä minun olisi pitänyt tehdä toisin, mutta en tiedä, olisinko tehnyt mitään kuitenkaan oikein. Voi olla, että Marianne kusetti minua. Tykkäsin hänestä, mutta minulla oli koko ajan varautunut olo hänen suhteen. Mietin, että valehteleeko hän minulle. Hän on hyvä pelaamaan peliä, Sabina kertoo.
Ennen heimoneuvostoon suuntaamista Sabina tiesi, että Archie Cruzilla on koskemattomuusamuletti.
– Archie tuli kertomaan juuri ennen heimoneuvostoon suuntaamista, että oli saanut kundeilta amuletin. Sitä en tiennyt, että myös Nikolla oli amuletti käytössä. Elias oli taas kehottanut muita äänestämään minua ulos, Sabina kertoo.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Tähtitoimittaja teki paljastuksen – onko tässä uusi TTK-juontaja?
- Salatut elämät päättyy shokkiin!
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Nyt puhuu raskaana oleva Jenni Poikelus: Avoimena lapsensa isästä
- Niko Saarisen radioura päätökseen – murtui kyyneliin suorassa lähetyksessä: ”Olen pettänyt teidät”
- Kasinorakastajan blogi: Etanan vauhdilla kohti tuhoa
- Erika Vikman täräyttää: ”Haistakaa koko Suomi vi**u”
- Ero Robert Heleniuksesta jäi taakse – Viivi Pumpanen löysi uuden rakkauden
- Linda Lampenius kyseenalaistaa Euroviisujen tuloksen: ”Kaikki kilpailussa on vilppiä”
- Aku Hirviniemi paljastaa vihdoin syyn törkyviesteihinsä
- Mette-Maritin vangittu Marius-poika: Shokkipäätös!
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Taustalaulajalta suoraa puhetta Dannysta ja Helmistä: “Se on aivan selvää”
- Aku Hirviniemi paljastaa vihdoin syyn törkyviesteihinsä
- Ero Robert Heleniuksesta jäi taakse – Viivi Pumpanen löysi uuden rakkauden
- Helena Koivun juhannuksessa surullinen käänne: ”Elämä tuntuu tavallista raskaammalta”
- Katri Riihilahti paljastaa: Tämä asia on Akilta tiukasti kielletty
- Sanna Marin veti herneet nenään lentokentällä – katso kuva!
- Tuukka Temonen sai liikuttavan viestin: ”Tapahtui mitä tahansa”
- Erika Vikman täräyttää: ”Haistakaa koko Suomi vi**u”