
Kuoppaan lasketusta ruumisarkusta alkoi kuulua huutoa: ”Päästäkää minut ulos täältä!”
Irlannin pääkaupungissa Dublinissa järjestettiin 12. lokakuuta varsin ainutlaatuiset hautajaiset.
Twitterissä julkaistulla videolla näkyy, kun Irlannin puolustusvoimien veteraanin Shay Bradleyn arkku on laskettu hautaan ja hautapaikalla alkaa soida surullinen säkkipillimusiikki.
Yhtäkkiä arkusta alkaa kuitenkin kuulua koputusta ja huutoa: ”Haloo! Haloo! Päästäkää minut ulos täältä! Täällä on vi*un pimeää!”
Osa hautajaisvieraista alkaa nauraa, mikä ei ole kovin oletettava reaktio tilanteeseen nähden. He kuitenkin tietävät Bradleyn olleen melkoinen huumoriveikko ja arvasivat hänen järjestäneen hautajaisiin tyylinsä mukaiset viimeiset hirtehisen hauskat jäähyväiset.
Pitkäaikaiseen sairauteen menehtynyt Bradley tiesi hyvissä ajoin lopppunsa koittavan, joten hän äänitti etukäteen terveisensä nauhalle, joka soitettiin hautajaisissa.
”Ruumis” jatkoi huutoaan kuopassa olevassa arkussa ja alkoi lopulta laulaa jäähyväisiä, jolloin viimeisetkin epäuskoiset hautajaisvieraat repesivät nauruun.
Katso alta suureen suosioon noussut video hyvin eriskummallisista ja varmasti vieraiden mieliin ikuisesti jääneistä hautajaisista!
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Tiukkaa tekstiä Archie Cruzista Erikoisjoukoissa – ”Ei riitä”
- Archie Cruzin ”kapakkanainen” avautuu – kertoo yksityiskohtia kohuillasta
- Meghanin tv-ohjelma kerää surkeita arvioita: ”Lavastettu, epäaito, tylsä”
- Dramaattinen käänne Koivujen huoltajuusriidassa – taistelu venyy
- Toisen naisen kanssa suuteloinut Archie bongattiin Iidan seurasta – onko pariskunta sitten yhdessä?
- Meghan teki yllättävän vedon – vetoaa kriitikoihinsa
- Kasinorakastajan blogi: Elokuun parhaat loistavat pelit!
- Archie Cruz ja kuuma brunetti suuteloivat julkisesti – katso kuvat!
- Mikko Koivulla ranteessa huikea ökykello – hinta loksauttaa leuan
- Prinsessa Catherinen ulkonäkö loksauttaa leuat – blondi!