Miss Suomen perintöprinsessa ottaa somessa kantaa uravalintoihin – ”Yksikään bikinikuvistani ei tee minusta vähemmän viisasta”

Laura Hautaniemi, 25, valittiin viikonloppuna Miss Suomi -kilpailussa ensimmäiseksi perintöprinsessaksi. Hän julkaisi reilu kuukausi sitten Instagram -tilillään hienon kuvaparin, jossa poseeraa bikineissä sekä farmaseutin valkoisessa työtakissa ja ylistää mahdollisuutta olla samaan aikaan kauneus- ja tiedealalla.
Laura opiskelee farmasiaa Itä-Suomen yliopistossa ja on aiemmassa julkaisussaan kertonut arvostavansa kouluttautumista ja itsensä kaikenlaista kehittämistä.
– Lähdin hakeutumaan hiljakselleen kohti terveysaloja. Ihmisten auttaminen ja heidän kanssaan työskentely ovat minulle erittäin tärkeitä asioita ja joita työltäni tulevaisuudessa haluan.
Lauraa kiinnostavat kuitenkin myös media-ala, kauneus ja terveys sekä esiintyminen. Hän kirjoittaakin julkaisussaan, että naisten on mahdollista tehdä molempia.
– Voit ehdottomasti olla kuka ikinä haluat. Sille ei ole sääntöjä tai rajoituksia. Isäni on nörtin määritelmä ja minä hänen laillaan, mutta samalla sydämeni kertoo, että myös kauneus on alaani. Onneksi voin valita molemmat. Yksikään bikinikuvistani ei tee minusta tai kenestäkään vähemmän viisasta, Laura kirjoittaa.
Hän on lisännyt tekstin loppuun muun muassa hashtagin kauniisti itsevarma. Perintöprinsessan kirjoitus on kerännyt paljon ihailua tämän seuraajissa.
– Hienoa, että maailmassa on kaltaisiasi loistavia ja kauniita naisia!
– Niin totta!
– Hyvin sanottu!
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
Lue myös:
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Seiska: Roope Salmisella ja Evelinalla vuosien salasuhde – asuvat nyt avoliitossa!
- Seiska: Erika Vikman vaihtoi Dannyn uuteen julkkismieheen – kuuluisa kaksikko bongattiin salalomalta Italiasta!
- Sofia Belórf matkusti lomalle Monacoon ex-miehensä kanssa – miehen yllättävä ehdotus saa Sofian hämmentymään: ”Oliko tuo kosinta?”
- Tältä näyttää Renny ja Johanna Harlinin epätavallinen vauva-arki – tuore äiti iloitsee imettämisestä: ”Maistuu oikein hyvin”
- Seiska: Vesa-Matti Loiri joutui sairaalahoitoon
- Mika Salo julkaisi yhteiskuvia mysteerikaunottaren kanssa – ”Paljon rakkautta”
- Anu Saagim seurustelee multimiljonäärin kanssa -”Minulla on jumalattoman kauhea suomenruotsalainen mies”
- Pian häitään viettävät Mikko ja Beata Leppilampi pääsivät todistamaan suurta hetkeä – tallensivat poikansa ensiaskeleet videolle!
- Sara Parikka paljastaa vihdoin, miksi lopetti Salatuissa elämissä – ”Ehkä jollain tapaa tuntui, että olin nähnyt sen”
- Paula Vesala perui keikkansa sairastumisen takia – ”Sattuu vaan eikä ääntä tule ollenkaan”