
Tia Kiuru julkaisi rajun kuvan ihosairaudestaan: ”Eikä tällä selällä paljon ihmissuhteitakaan kehitellä”
Muun muassa Viidakon tähtöset -sarjasssa nähty realitytähti ja bloggaaja Tia Kiuru on julkaissut Instagramissa kuvan kivuliaan näköisestä selästään.
Kuvatekstissä Kiuru avautuu sairastamastaa psoriasisksesta ja kertoo, että orastava ihmissuhde kaatui sen vuoksi. Mies pyysi häntä uimaan, mutta Kiuru kieltäytyi, koska pelkäsi miten mies suhtautuisi hänen sairauteensa.
– Kieltäydyin kaikenlaisten tekosyiden varjolla. Enhän mä voinut sanoa että mä en halua ajatella päässäni että olisit kauhistunut mua, kun susta ei sen uintireissun jälkeen enää kuuluisikaan, Kiuru kirjoittaa.
Sairaudestaan Kiurulla on sanottavana suorat sanat.
– Se on ruma, kivulias, vaivaannuttava, kontrolloimaton, uppiniskainen sairaus jonka suhteen voi kokeilla kaikenlaista (solusalpaajista valohoitoihin, been there, done that), mutta silti takeita paremmasta huomisesta tai ensi viikosta ei ole.
Tumma kaunotar toteaa, ettei hänen tee mieli rakennella uutta ihmissuhdetta.
– Eikä tällä selällä, päänahalla, rintakehällä taikka nilkoilla paljon tuoreita ihmissuhteitakaan kehitellä. No, ei kyllä tee mielikään, sen voin sanoa.
Kiurun julkaisemassa kuvassa psoriasisihottuma näkyy punaisina läiskinä pitkin selkää ja niskaa.
Tässä lisää Tia Kiurun kuvia.
Kuvat: Instagram / Tia Kiuru
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!
- Näin isoja ovat Harryn ja Meghanin lapset – harvinainen kuva julkisuuteen!
- Janni Hussi ottaa kantaa erohuhuihin: ”Vääränlainen vaimo”
- Stefan Thermanin ökytila tuli myyntiin – katso hulppeat kuvat!
- Rita ja Aki Mannisen lomalla pelottava hetki: ”Kauhea tilanne!”
- Elina Gustafsson muistelee Anskua – ”Jotenki tosi brutaalia”
- Kasinorakastajan blogi: Mihin meitä viet ministeri Rantanen?