Travolta-väitteet: "Niin gay kuin olla ja voi!"
Näyttelijätär Margaret Cho shokeerasi yleisöään Australiassa stand up –esityksessään esittämillään väitteillä. Hän kommentoi John Travoltan seksuaalista suuntautumista toteamalla tämän ”olevan niin gay”.
Cho kertoi tietävänsä asian, koska tuntee näyttelijän niin hyvin. He tutustuivat jo vuonna 1997 ilmestyneen Face/Off – kahdet kasvot –elokuvan kuvauksissa. Homoseksuaalien oikeuksia aktiivisesti ajavana tunnettu Cho kertoi toivovansa kovasti, että Travolta voisi tulla kaapista, mutta se ei kuulemma ole mahdollista.
Chon kommentit ovat todella uskaliaita sillä Travolta on aina kiistänyt jyrkästi olevansa homoseksuaali tai edes bi-seksuaali. Viime vuonna useat miehet astuivat esiin ja väittivät näyttelijän ahdistelleen heitä.
- Danny arvostelee Erika Vikmanin tyyliä – ylistää sen sijaan pikkusisko Jennikaa
- Salatuissa elämissä rajuja käänteitä – Tämä suosikkihahmo sortuu syrjähyppyyn!
- Susanna Penttilä rajussa rahakurimuksessa – verottajalta jättipommi!
- Shokkikäänne Marius Borg Høibyn tilanteessa – rötösprinssi kärähti kotiarestissa
- Kuningas Charlesin terveydentila huolestuttaa – kuvat eivät hyvältä näytä
- Kuningas Charlesin terveydentila huolestuttaa – kuvat eivät hyvältä näytä
- Danny lataa suorat sanat Erika Vikmanista: Shokkikritiikkiä ex-kumppanille
- Veronica Verholla sormus nimettömässä: TTK-juontaja vastaa nyt kihlauteluihin
- Shokkikäänne Marius Borg Høibyn tilanteessa – rötösprinssi kärähti kotiarestissa
- Johanna Tukiaisen uunituore kappale on ulkona – Käy kuuntelemassa Tuksun uusi biisi täältä!