Turvakameran kuvat ”siepatusta” pikkutytöstä aiheuttivat laajat etsinnät – olikin kotona turvassa
Kolmevuotiaan tytön pelättiin tulleen siepatuksi Iso-Britannian Brightonissa. Tilanne sai alkunsa, kun paikallinen poliisilaitos sai yhteydenottoja, joissa miehen epäiltiin kaapanneen pikkutytön ostoskeskuksessa. Silminnäkijät väittivät tytön huutaneen: ”Vieras! Vieras!”
Poliisit etsivät laajasti tyttöä ja sieppaajaa, mutta eivät saaneet yhtään ilmoitusta kadonneesta lapsesta. Turvakamera tallensi oletetun sieppauksen. Poliisit julkaisivat kuvat, joissa mies pitää kädestä pientä tyttöä.
Myöhemmin poliisi sai kuitenkin yhteydenoton mieheltä, joka kertoi olevansa etsityn tytön isä. Mies kertoi tytön saaneen kiukkukohtauksen, sillä tämä ei ollut vielä halunnut lähteä kotiin. Isä vahvisti, että tyttö oli kotona ja omassa sängyssään nukkumassa. Poliisit kävivät perheen kotona ja vahvisti tiedot tosiksi.
– On selvää, että henkilö, joka soitti poliisille ensimmäisenä oli tulkinnut näkemänsä väärin. Hän kuitenkin toimi hyvästä tahdosta, poliisin tiedottaja kertoi.
https://youtu.be/kZw_Ebu-QiM
Lähde: Express
Kuva: YouTube
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”
- Archie Cruz lähes tunnistamattomana: ”Mitäs sanotte?”
- Huh! Näin älyttömän summan Jere Karalahti tuhlasi huumeisiin
- Sanna Marinin asuntoa ei vieläkään myyty – välittäjältä suoraa puhetta
- Huh! Brooklyn Beckhamin Nicola-vaimo saa isältään miljoonan kuukaudessa!