Vakava lasketteluturma Levillä – tekijä häipyi paikalta
Tällä viikolla Levillä tapahtui rinteessä ikävä tapaturma, joka on herättänyt huomiota sosiaalisessa mediassa.
Nuori lautailija oli törmännyt toiseen laskijaan, jolta oli murtunut sääriluu kahdesta kohtaa. Loukkaantunut nainen kommentoi tapausta ja törmääjän toimintaa rankoin sanankääntein Facebookissa.
– Törmäsit muhun kovalla vauhdilla takaapäin lähes autiossa laskettelurinteessä. Kaaduin ja sanoin sulle, että pahasti kävi (sairaalassa selvisi, että sääriluu on kahdesta kohtaa poikki ja joudutaan leikkaamaan) ja jäin makaamaan rinteeseen, mutta et edes vaivautunut auttamaan, vaan lautailit karkuun. Hetken päästä häivyit isäsi kanssa rinteen ala-asemalta, ei tuntunut kiinnostavan pätkän vertaa mitä kanssasisarelle aiheutit. Tässä karmiva esimerkki välinpitämättömyydestä ja lähimmäisenrakkauden puutteesta. Loukkaantuneen henkilön auttamatta jättäminen ja paikalta häipyminen on tietääkseni heitteillejättö. Tästä isän ja tyttären toiminnasta ei voi muuta todeta, kuin että ei omena kauas puusta putoa.
Kiitos kuuluu kaikille muille ihanille laskettelijoille ja hoitohenkilökunnalle, jotka auttoivat minut rinteestä pois ja jatkohoitoon Helsinkiin. Saa jakaa!
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari menivät naimisiin – katso kuvat!
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”