Vintage näkyy myös alusasumuodissa
Changen syksyn 2012 alusasutrendit inspiroituvat 70-luvun vintage-tyylistä, itämaisesta eleganssista ja Liisa Ihmemaassa -sadun mystiikasta. Syksyn alusasumuodin kulmakivinä ovat käytännöllinen yhdisteltävyys, klassinen glamour sekä ripaus tyttömäistä leikkisyyttä. Väripaletissa hehkuvat intensiiviset tummat sävyt kirkkaampaan värimaailmaan yhdistettynä. Change-konsepti on tunnettu laajasta koko- ja mallivalikoimasta sekä asiantuntevasta palvelusta. Suomeen on avattu tähän mennessä 20 Change-liikettä ympäri maata.
Klassiset kuosit ovat varma valinta
Changen syksyn alusasut ovat helposti yhdisteltävissä keskenään, kun tumman suklaan, ruusunpunaisen ja harmaan eri sävyt sointuvat kauniisti yhteen. Klassinen kukonaskelkuosi, ruusuköynnöskuvioinnit ja pitsisomisteet tuovat syksyn mallistoon naisellisen ilmeen. Changen malliston vahvuutena on laaja malli- ja kokovalikoima. Liivejä on saatavana muun muassa balconette-, kokokuppi-, puolikuppi-, ja topattuina malleina. Alushousuissa on saatavana muun muassa string-, hipster-, tai-, sekä string-hipster -malleja. Kuppikoot ovat saatavana A:sta K‐kuppiin saakka.
Pitsit ja imartelevat leikkaukset viettelevät
Changen syksyn alusasutrendeissä korostuu vahvasti myös 70-luvun dramaattisen viettelevä vintage-tyyli. Pitsibrodeeraukset, imartelevat leikkaukset ja läpikuultavilla materiaaleilla leikittely luovat upeita alusasukokonaisuuksia erityisiin hetkiin.
Suloisten kuvioiden ja vahvojen värien leikki
Changen syksyn 2012 tyttömäisin trendi on saanut vaikutteensa Liisa Ihmemassa -sadun fantasiamaailmasta. Alusasuissa on käytetty sekä suloisia ja tyttömäisiä kuviointeja että vahvoja värejä, kuten tummaa luumua, graniitin harmaata ja fuksian punaista. Mukana on myös trendikkäitä leopardikuosein, kukkaprintein ja pilkuin koristeltuja malleja.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Sara Siepin Pyry-puoliso tarjoaa harvinaisen kurkistuksen pariskunnan vauva-arkeen
- Huippukokki Kape Aihinen raivosi asiakkaille ravintolassa: ”Mikä vi*tu sua vaivaa?”
- Alexander Stubb vaihtaa vapaalle – lomakuva Kultarannasta sai ihastuneen vastaanoton
- Mitä ihmettä: Mika Häkkinen ei puhu Ella-tyttärelleen lainkaan suomea
- IL: Näin muhkean palkkion Sofia Virta sai Erikoisjoukoista
- Susanna Penttilän panobussi sai aikaan kohun
- Lehtiväite: Vankilaan tuomittu Marius salakuljetettiin sairaalaan katsomaan Mette-Maritia
- Vihdoin piste missikohulle? Sarah Dzafcen rikosilmoitus ei johda tutkintaan
- Mette-Marit sai uudet keuhkot!
- Muistatko tv-tähti Wilma Schlizewskin? Paljastaa nyt yllättävän suhteen Dannyyn
- Mitä ihmettä: Mika Häkkinen ei puhu Ella-tyttärelleen lainkaan suomea
- IL: Näin muhkean palkkion Sofia Virta sai Erikoisjoukoista
- Paljastus Katri Helenasta – pitkäaikainen kumppani Tommi Liimatainen sai lähtöpassit
- Mette-Maritin Marius-poika kiidätettiin sairaalaan – karu syy sairaalareissulle
- Alexander Stubb vaihtaa vapaalle – lomakuva Kultarannasta sai ihastuneen vastaanoton
- Muistatko tv-tähti Wilma Schlizewskin? Paljastaa nyt yllättävän suhteen Dannyyn
- Sara Siepin ja Pyry Soirin vauvan nimi paljastui!
- Susanna Penttilän panobussi sai aikaan kohun
- Mette-Marit sai uudet keuhkot!
- Rakastettu Hannele Lauri joutui sairaalaan: ”Luulen, että tämä ei mulla jää tähän”