Laulaja Diandra Flores lomailee parhaillaan Turkin Istanbulissa.

Istanbulin hulppeassa Ritz-Carlton-hotellissa majoittuva laulaja on häkellyttänyt seuraajansa tyylillään lomailla. Didi nimittäin paljastaa, ettei upeista nähtävyyksistään, kuten Sinisestä moskeijasta ja Hagia Sofiasta tuttu kaupunki ole kutsunut häntä, eikä hän ole juurikaan harhaillut ulos ökymajapaikkansa tiluksilta.

– Joku kysyi että kai oon nähny täällä muutaki kuin hotellin, niin hehee, hän kirjoittaa Instagram-tarinoissaan.

– Oon käynyt kerran shoppailemassa ja kerran konsertissa. Muuten vaan nauttinut hotellilla, koska tää on niin täydellinen hotelli, ja täällä on kaikki mitä tarvii ja enemmänkin, laulaja valottaa erikoista päätöstään.

Hotellista toden totta löytyy esimerkiksi uima-allasosasto ja runsaasti ravintoloita.

Diandra onkin lisännyt Instagramiin valokuvan, jossa nauttii illallista Nobussa – sushiravintolassa, jonka pisteitä löytyy ympäri maailmaa, ja joka tunnetaan monien Hollywood-tähtienkin suosimana ruokailupaikkana. Esimerkiksi Nobun Malibun-piste on ollut Kardashianien vakioravintola.

Nobun sushit eivät sovi kengännauhabudjettiin, vaan esimerkiksi omakase-maistelumenusta saa Istanbulin pisteessä pulittaa 5650 liiraa eli noin 124 euroa.

Diandra ei ole tyytynyt yöpymään hotellin halvimmassa huoneessa, vaan hän näyttää valinneen yösijakseen 78-neliöisen Isanbul-sviitin, joka sisältää esimerkiksi erillisen olohuoneen ja marmorisen ökykylppärin. 

Yksi yö Istanbul-sviitissä viikonloppuna heinäkuussa maksaa huimat 726 euroa. Vuoden lopulle varatessa hinta pomppaa liki 900 euroon. Hintaan kuuluu kaikenlaista ilmaista mukavaa, kuten päivittäinen iltapäivätee, rajoittamaton määrä alkoholillisia ja alkoholittomia juomia sekä pientä purtavaa kahdesti päivässä.



Lähde: Seiska