Henna Kalinainen: Pihtarit jää yksin!
Henna Kalinainen on avautunut blogissaan rakkaudesta. Henna oli kaverinsa kanssa lauantai-iltana katsomassa Vesa-Matti Loirin 70-vuotisjuhlakonserttia. Henna olisi konsertissa mielellään kuullut Loiria enemmän kuin vierailevia artisteja, mutta hieno ilta sai kuitenkin hänet herkistymään syvempiinkin mietteisiin.
Henna näyttää päässeen yli vaikeasta elämänvaiheesta ja nyt on muutosten aika.
– Oon pitkään kävellyt sokeena pitkin katuja ja vihannut itseäni, mutta se on ollut täysin turhaa. Elämää eletään niillä pelinappuloilla mitä sillä hetkellä on ja jos haluaa parempaa niin sitten tehdään muutoksia! Olen märehtinyt turhaan!
Hennan ympärillä pyörii jatkuvasti innokkaita miehiä, mutta kaunotar ei helpolla lämpene.
– Ongelma on lähinnä se, että mä olen niin lukossa kaiken jälkeen mitä oon ihmissuhteissa kokenut, että oon ehkä maailman vaikein nainen näyttää tunteita ja meen ihan lukkoon kun joku sanoo jotain kaunista! (…) Tässä on ollut pienenlaista ihastumista ja tuntuu, että koko homma alkaa siltä ala-aste tasolta! Ensinnäkin seksiä multa saa sitten vuoden hengailun jälkeen jos sillonkaan. Oon tottunut siihen, että miehet puhuu mitä tahansa saadakseen juuri sitä! Valitettava tosiasia on se, että jakajia löytyy aina eikä kukaan jaksa katella ketään muuten. Pihtarit jää yksin.
Parisuhteen puuttuminen ei kuitenkaan Hennaa haittaa, vaikka eräskin läheinen osapuoli on ihastunut häneen hyvin vahvasti.
– En voi itteeni pakottaa tekemään tai tuntemaan mitään jos ei tunnu siltä! (…) Positiivista on se, että rakastan syksyä! Nyt mulla on hyvä olla, kunhan saan olla juuri niinkuin haluan!
LUE MYÖS:
- Uutta tietoa Janne Saarisen ja Alisa Vainion väleistä
- Olivia Oraksen käyttämälle kauneusklinikalle tehtiin yllätystarkastus – raportti on karua luettavaa
- Skandaalin keskellä kadonnut Pyhimys bongattiin vihdoin – tältä hän näyttää nyt
- Näyttelijälegenda Seela Sella on kuollut
- Danny täytti vuosia – Helmin käytös ihmetyttää
- Sara Sieppi ja Pyry-rakas: Synttäriökyilyä
- Salkkareiden shokkikäänne: Ismo jättää Pihlajakadun
- Vau! Alexander Stubb poseeraa Hollywoodin supertähden kanssa
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”
- Asiantuntijalta jäätävä arvio Williamin ja Harryn suhteesta: ”Tilanne on muuttunut…”
- Uutta tietoa Janne Saarisen ja Alisa Vainion väleistä
- Salkkareiden shokkikäänne: Ismo jättää Pihlajakadun
- Olivia Oraksen käyttämälle kauneusklinikalle tehtiin yllätystarkastus – raportti on karua luettavaa
- Skandaalin keskellä kadonnut Pyhimys bongattiin vihdoin – tältä hän näyttää nyt
- Mette-Maritin Marius-pojan oikeusjupakassa shokkikäänne
- Näyttelijälegenda Seela Sella on kuollut
- Olivia Oraksen kuoleman tutkinnasta paljastui uutta tietoa
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”
- Kasinorakastajan blogi: Rahajunan paluu ja tuliset chilit!
- Rillimiljonäärin ex-vaimolta karuja väitteitä Sofia Belórfista: ”Laboratoriotimantteja ja feikkejä Birkineitä”