Kuva: Instagram @martinaaitolehtiofficial
HS: Martina Aitolehdeltä jäätävä kuitti gold diggereille – ”On noloa esittää rikasta, kun itsellä ei ole euroakaan”
Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti, 38, on uransa aikana päässyt kokemaan julkisuuden hyvät ja huonot puolet. Somevaikuttajanakin tunnettu Martina on kuluvan vuoden aikana ollut otsikoissa erottuaan alkuvuodesta pitkäaikaisesta puolisostaan, Stefan Thermanista, kolmiodraaman siivittämänä.
Marraskuun 6. päivänä julkaistun Helsingin Sanomien Kuukausiliitteen haastattelussa Martina avaa julkisuusuransa käänteitä ja puhuu avoimesti julkisesta työstään.
– En ole kokenut, että julkisuus on työni. Työn tekeminen on ihan toista, hän kommentoi lehdelle.
– Olen ajatellut julkisuuden työkaluna, Martina jatkaa, ja toteaa sen olevan hyödyksi etenkin, silloin, jos haluaa nostaa tärkeitä asioita tapetille.
Martina onkin puhunut julkisuudessa avoimesti muun muassa kiusaamisesta, ja jakanut omia kiusaamiskokemuksiaan 145 000 Instagram-seuraajalleen.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen klikkaamalla tästä. Haastattelussa puhutaan myös julkisuuden tavoittelusta nopean rahan toivossa, ja nostetaan esille Miss Helsinki -kilpailijat, joista osa on toivonut löytävänsä kisan kautta itselleen rikkaan miehen. Martinalla on jyrkkä mielipide tämän sortin kullankaivajista, eli gold diggereistä. – Miettiikö kukaan, joka ostelee toisen rahoilla Gucceja, että on noloa esittää rikasta, kun itsellä ei ole euroakaan, Martina kysyy. Vastikään julkaistujen verotietojen nojalla selvisi, että Martinalla itsellään ei ole tarvetta tämän sortin kullankaiveluun. Hän tienasi nimittäin verotietojen mukaan yhteensä 93 328 euroa ansio- ja pääomatuloina. Vastaavasti esimerkiksi Martinan ja Stefanin erosotkun kolmas osapuoli, Sofia Belórf, tienasi verotietojen mukaan vain 19 514 euroa vuonna 2019. Stefan Thermanin tulot puolestaan olivat 300 029 euroa. Lue myös: Näin Sofia Belórf kommentoi jättitulojensa romahtamista – tienasi alle 2000 euroa kuukaudessa! Martina Aitolehden ja Sara Siepin halloween-juhlille rajua kritiikkiä: ”Hyvinvoinnilla ratsastetaan, mutta tehdään päinvastaista” Martina Aitolehti alasti sensuellissa kuvassa – avautuu menneistä vaikeuksista: ”Ympyrä on sulkeutunut”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”
- Archie Cruz lähes tunnistamattomana: ”Mitäs sanotte?”
- Huh! Näin älyttömän summan Jere Karalahti tuhlasi huumeisiin
- Sanna Marinin asuntoa ei vieläkään myyty – välittäjältä suoraa puhetta
- Huh! Brooklyn Beckhamin Nicola-vaimo saa isältään miljoonan kuukaudessa!