Kuva: Instagram @timsparv
Huuhkajat-tähti Tim Sparv ja Jitka-rakas saivat esikoisensa: ”Isä teeskentelee tietävänsä mitä tekee” – Katso kuvat!
Suomen jalkapallomaajoukkueen kapteeni Tim Sparv, 33, ja tsekkiläinen sometähti Jitka Nováčková, 28, ovat saaneet esikoisensa.
Tyttövauva syntyi kolme viikkoa etujassa 11. tammikuuta. Tim julkaisi Instagram-tilillään hellyyttävän kuvaparin ja kertoi tapahtumista.
– Olin matkalla vieraspelistä kotiin keskellä yötä kun Jitka soitti minulle ja sanoi että, ”Luulen, että nyt on aika”.
Tim kertoo vaimonsa soittaneen kahdelta yöllä. Joukkueen bussi saapui Larisan kaupunkiin kolmelta ja tytär syntyi kello 04:25.
– Uskomatonta. Sekä äiti, että vauva pärjäävät hyvin. Isä teeskentelee tietävänsä mitä tekee, Tim vitsailee.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä. Tim ja Jitka ovat seurustelleet kesästä 2017. Pari asuu Kreikassa, jossa Tim pelaa keskikenttäpelaajana Kreikan liigan AEL:ssa. Jitka on vuoden 2011 Miss Tšekki. Lue myös: Raskaana oleva Tim Sparvin Jitka-rakas julkaisi uimapukukuvan – ”Näen edelleen varpaat” Huuhkajat-tähti Tim Sparvista tulee isä: ”Elämästä on tulossa hieman hullumpaa”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”
- Archie Cruz lähes tunnistamattomana: ”Mitäs sanotte?”
- Huh! Näin älyttömän summan Jere Karalahti tuhlasi huumeisiin